Sokáig kérdéses volt ugyan a megszervezése, de végül idén sem maradt el a Winter Rally Kovászna, amelyen rendszeresen részt vesznek erős hazai és külföldi pilóták. Simon Árpád főszervező a Székely Sport érdeklődésére elmondta, hogy a feltételek mindvégig adottak és kedvezőek voltak.
„Nagyon örülünk, ugyanis az időjárás kitartott, ennek köszönhetően pedig olyan pályát tudtuk megteremteni, mint amilyet megálmodtunk. Komoly kihívást jelentett a versenyzőknek a havas út, de hát ezért jöttek, és sikerült is bizonyítaniuk” – mondta el a főszervező.

Simon Árpád hozzátette, hogy mindenki profi hozzáállást tanúsított, ezért rendkívül színvonalas versenyt láthattak a kilátogató nézők.
– nyilatkozta a főszervező.
Idén is ott volt a mezőnyben a csíkszeredai Sprencz Tamás és a brassói Bíró Antal páros, akik ezúttal is remekeltek. Saját kategóriájukban (SSV) első helyen végeztek, míg összesítésben a tizenegyedik pozíciót csípték el. A legjobbnak Valentin Porcișteanu és Dan Dobre bizonyult, akik egy Skoda Fabia R5-tel álltak rajthoz és mindent egybevetve több mint félperces előnnyel végeztek a Pálfi Péter–Oravecz Gergely páros előtt.

Simon Árpád kiemelte, hogy nem csak a pilóták körében volt népszerű az esemény, a helyszínre is rengeteg kíváncsi néző kilátogatott, ami plusz hangulatot teremtett az egésznek.
„Számos pozitív visszajelzést kaptunk, akár a bolgár versenyzőket nézzük, akár a magyar vagy hazai pilótákat, mindenkinek tetszett, számunkra pedig ez a legfontosabb. Természetesen jövőre is visszavárunk mindenkit, mivel, ha az időjárás engedi, akkor a Winter Rally Kovászna 19. kiadását is megszervezzük” – mondta el boldogan Simon Árpád.

Székely rangadót rendeznek kedden, október 28-án a labdarúgó Román Kupában: az FK Csíkszereda a Sepsi OSK-t fogadja. A hazaiak győzelmet remélnek, és hét ponttal reális esélyt látnak a továbbjutásra. A belépőket hétfőn délután kezdik értékesíteni.
Nagy várakozás előzi meg az FK Csíkszereda–Sepsi OSK közti Román Kupa mérkőzést, annál is inkább, mivel a 2014–2015-ös idény óta most először találkozik hivatalos tétmeccsen a két székely topcsapat. Nézzük, tíz évvel ezelőtt melyiküknek állt a zászló.
Balesetben hunyt el egy gyergyószentmiklósi édesapa vasárnap, özvegyen maradt felesége pedig intenzív osztályon fekszik, miután életmentő műtétet végeztek el rajta. Őt két kislány várja haza. Az összetört család megsegítésére adománygyűjtést szerveznek.
Dániel román és I. Bartholomaiosz konstantinápolyi ökumenikus pátriárka felszentelte vasárnap a világ legnagyobb ortodox keresztény templomának számító, 15 év alatt felépített bukaresti Nemzeti Székesegyház mozaik szentképeit.
Két túrázó meghalt szombaton a Fogarasi-havasokban, miután harmadik társukkal együtt megcsúsztak a Netedu-csúcs nyugati lejtőjén. A túlélőt helikopterrel hozták le a Fogarasi-havasokból.
Úgy néz ki, kivonul Romániából a Carrefour. Továbbá: irdatlan mennyiségű száraztésztát importálunk feleslegesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!