A három napos versenyt a Mureșul Sportklub közreműködésével rendezték meg a marosvásárhelyi 50 méteres olimpiai uszodában, ahol a helyi úszóknak lehetőségük volt arra, hogy hivatalos megmérettetésen hazai medencében versenyezzenek.
A Marosvásárhelyi VSK hét sportolóval nevezett a viadalra, végül közülük hatan voltak érdekeltek a különböző versenyszámokban, a keret legtapasztaltabb sportolója, Daniel Nicușan ugyanis sérülés miatt nem tudott rajthoz állni.
Bartalis Károly edző tanítványai kiválóan teljesítettek, többen a döntőben is érdekeltek voltak.
A legjobb eredményeket a 18 éves Koncz Nimród érte el, aki négy ezüstérmet szerzett, 200 és 400 méter vegyesúszásban az ifjúsági és a felnőtt kategóriában is a dobogó második fokára állt.
Mellette a 16 esztendős Selyem Tamás is nyert egy érmet, 200 m mellen a harmadik helyen végzett az ifjúságiaknál, de 400 m vegyesen is nagyon közel volt a dobogóhoz, ahol a negyedik lett.
„Sérülések és vizsgák hátráltatták a felkészülésünket, ennek ellenére sikerült jól felkészülni, Koncz Nimród és Selyem Tamás szereplése kiemelkedő volt, a jövőre nézve sokkal több van ebben a csapatban. Az időeredmények nem rosszak, volt, aki javított a saját idején, más a felkészülésben tapasztalt akadályok mellett is jól teljesített” – értékelte a sportolók eredményeit Bartalis Károly, a VSK edzője a klub hivatalos honlapján.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Szász parasztházak német és holland tulajdonban, brit családok – akár maga Károly király – által felújított vendégházak, olasz és osztrák agrárbefektetők, Székelyföldön magyar vállalkozók.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!