Hazai medencében nyertek kupaérmeket a Marosvásárhelyi VSK úszói

Horváth Bálint Ottó 2024. július 23., 13:04

A Román Úszó Szövetség szervezésében hétvégén Marosvásárhelyen zajlottak a Román Kupa küzdelmei a felnőtt, ifjúsági és junior korosztályban. A Városi Sportklub versenyzői több dobogós helyezést értek el.

Kiválóan teljesítettek a vásárhelyi versenyzők Fotó: Kádár Csongor Krisztián/Marosvásárhelyi VSK

A három napos versenyt a Mureșul Sportklub közreműködésével rendezték meg a marosvásárhelyi 50 méteres olimpiai uszodában, ahol a helyi úszóknak lehetőségük volt arra, hogy hivatalos megmérettetésen hazai medencében versenyezzenek.

A Marosvásárhelyi VSK hét sportolóval nevezett a viadalra, végül közülük hatan voltak érdekeltek a különböző versenyszámokban, a keret legtapasztaltabb sportolója, Daniel Nicușan ugyanis sérülés miatt nem tudott rajthoz állni.

Bartalis Károly edző tanítványai kiválóan teljesítettek, többen a döntőben is érdekeltek voltak.

A legjobb eredményeket a 18 éves Koncz Nimród érte el, aki négy ezüstérmet szerzett, 200 és 400 méter vegyesúszásban az ifjúsági és a felnőtt kategóriában is a dobogó második fokára állt.

Mellette a 16 esztendős Selyem Tamás is nyert egy érmet, 200 m mellen a harmadik helyen végzett az ifjúságiaknál, de 400 m vegyesen is nagyon közel volt a dobogóhoz, ahol a negyedik lett.

„Sérülések és vizsgák hátráltatták a felkészülésünket, ennek ellenére sikerült jól felkészülni, Koncz Nimród és Selyem Tamás szereplése kiemelkedő volt, a jövőre nézve sokkal több van ebben a csapatban. Az időeredmények nem rosszak, volt, aki javított a saját idején, más a felkészülésben tapasztalt akadályok mellett is jól teljesített” – értékelte a sportolók eredményeit Bartalis Károly, a VSK edzője a klub hivatalos honlapján.