Természetesen a mezőnyben ott voltak a házigazda GODAKO Ökölvívó Sportklub versenyzői is. Huszár Árpád és Huszár Dávid tanítványai
akárcsak egy héttel korábban a magyar bajnokságon, úgy most is kiemelkedően eredményesen szerepeltek.
A gyergyószentmiklósi sportolók mindkét nap nagyon tudatos, kezdeményező, domináns ökölvívást mutattak.
Ezzel összesen hét arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a VI. Tatárdomb Kupán.
Az eredménysor érdekessége, hogy a székelyföldi ökölvívók között akadt olyan is, aki alapsúlyánál magasabb súlycsoportban próbálta ki magát – írják a szervezők a szerkesztőségünknek küldött közleményben.
A torna második napján került sor a döntő összecsapásokra, illetve az ünnepélyes díjátadásra.
A 12 éves korosztályban Szabó Zalán (42 kg) első helyen végzett. A 14 évesek mezőnyében Bakos Brigitta (42 kg) arany-, Srof Kevin (46 kg) ezüstérmet szerzett. A juniorok között a friss magyar bajnok Búzás Róbert (60 kg) ezúttal sem talált legyőzőre, akárcsak Fazakas István (63 kg), míg Bogyor Dávid (70 kg) bronzéremmel fejezte be a hétvégét.
Szintén magyar bajnokként várták a Tatárdomb Kupát a GODAKO ifjúsági versenyzői. Benedek Péter (57 kg) és Mailát András (63,5 kg) is nagyon magabiztosan hozta a mérkőzéseit, és szerezte meg az aranyérmet. A két székelyföldi felnőtt versenyző is nagyszerű teljesítményt nyújtott a 63,5 kilogrammos súlycsoportban. Lőrincz Sándor ezüst-, Csiki Róbert pedig aranyéremmel zárt.
Csiki Róbert számára a Tatárdomb Kupa jó ráhangolódást jelentett a következő hétvégi megmérettetésre. December 8-án ugyanis a HELL Boxing Kings elődöntőjében lép szorítóba.
Huszár Árpád, a hazai csapat edzője és a Tatárdomb Kupa szervezője elégedetten értékelte a hétvégét. Külön örömét fejezte ki, hogy sikerült ünnepélyes, illő kísérőprogramokat, díjazást rendezni az összecsapások köré. Szakmai szempontból pedig szintén jó minőséget képviselt a megmérettetés.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!