Az év elején közzétett versenynaptár szerint májusban a Hargita Gyöngye Ralival kezdődött volna az idény, ám ez a járvány miatt gyökeresen megváltozott. A szövetségi elnök döntése szerint a korábban közzétett kilenc verseny helyett csak hat alkotja a 2020-as országos bajnokságot: törölték a Bákó és a Brassó Ralit, akárcsak a bónuszhelyszínként szereplő Bukovina Ralit.
„Mivel nem éreztem jogosnak azt, hogy egy önkényes döntés miatt egy olyan nagy hagyományokkal rendelkező verseny, mint a Brassói Tess Rali kikerüljön a versenynaptárból, felajánlottam a szervezőnek, Stoica Bélának, hogy szervezzük meg közösen az idei ralit” – mondta Ferencz.
A Hargita Gyöngye Tess Rali (Raliul Perla Harghitei Tess) a bajnokság második versenye lesz, július 17–18-án rendezik meg aszfalton.
„Sok minden változott az év eleje óta, a vírus gyakorlatilag mindent átírt. Az elnök pedig úgy döntött, hogy az Argeș Ralival kezdődik a bajnokság. Sikerült összerakniuk a költségvetést, az egyik legmagasabbat az országban, majdnem tízszer több pénzből dolgoznak, mint mi. Úgy látszik, hogy ott nagy igény van a ralira. A járvány miatt minimálisra csökkentettük a sportolók és bírók közötti érintkezéseket, szinte minden online történik. Izgalmas, a Transzfogarast is érintő verseny vár ránk a hétvégén, amit élőben is közvetítenek” – folytatta Ferencz.
A több mint féléves bajnoki szünetben sok változás történt a rali mezőnyében, voltak visszalépések, új csapatok jelentek meg.
A legnagyobb hírverést a DTO Rally Teamtől távozó Valentin Porcișteanu kapta. Egy ideig úgy tűnt, hogy a 37 éves versenyző, aki a tavalyi szezonban végig nagy csatában állt a győztes Simone Tempestinivel, nem nevez be az idei bajnokságba, ám végül mégis indul. Sikerült kialakítania az induláshoz szükséges anyagi hátteret. Korábban R5-s Škodával és Citroënnel versenyzett, most saját autójával, egy Mitsubishi Lancer Evóval áll rajthoz.
„A bajnokság nagy esélyese idén is a címvédő Tempestini, a Napoca Rally Team versenyzője. Simone is új autóval fog versenyezni, most egy Škoda R5 kormánya mögé fog ülni. A hétvégén elrajtolt az országos hegyi gyorsasági autós bajnokság Cheile Grădiștei-en. Tempestini új autójával összetettben a második helyen végzett. Egy jó pilóta hamar hozzá tud szokni egy jó technikához. Ha szerencséje van és a körülmények is neki kedveznek, nagyjából előre borítékolható az újabb sikere.
A mezőny erősségéről nincsenek pontos információink, mivel elmaradtak a szokásos csapatbemutatók. Az Argeș Rali rajtlistáján látszik, hogy több páros előrelépett a Rali 2-ből az élvonalba. Az első versenyen sok kérdésre választ kapunk, szerintem kiélezett csata várható a dobogós helyekért, és minden a pályákon fog eldőlni” – elemezte ki a mezőnyt.
Ferencz szerint idén is kimagaslik a bajnokságból Tempestini. „Más, ekkora tehetséggel megáldott pilóta nincs Romániában. Lassan jön fel egy ügyes versenyző, Norbert Maior, ő már többször is bizonyított. Ha megfelelő, ütőképes technikával áll rajthoz és sikerül szerencsésen befejeznie a bajnokságot, akkor a kétkerék-meghajtásúaknál ott lehet az elsők között.
– zárta a beszélgetést Ferencz.
A bajnokság főtámogatója idén a Betano fogadóiroda, így ezentúl lehet a romániai raliversenyekre is fogadni. Tempestini argeși sikere másfélszeres pénzt hoz, Porcișteanura háromszoros, míg Dan Gîrtofanra már hatszoros pénzt fizetnek. Teslovánékat az élmezőnybe várják, Maiorhoz, Dolofanhoz és Pițigoihoz hasonlóan, egyaránt 15-ös szorzóval.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Gyergyói Hoki Klub győzelmével zárult a romániai jégkorongbajnokság négyes döntője, amely megvédte címét a Brassói Coronával szemben. A párharcot követően a két együttes igazgatója, illetve vezetőedzője nyilatkozott a Székely Sportnak.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Varga Nándor eddigi ügyvezető elnök személyében új elnöke lett az RMDSZ Brassó megyei szervezetének. A tisztségre a tavaly botrányba keveredett Toró Tamás, a Brassó Megyei Magyar Napok főszervezője is pályázott.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!