Hirdetés

Hat székely bokszérem az utánpótlás Magyar Kupán

Kitettek magukért a székelyföldi ökölvívók
Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

Újra érmekkel „megrakodva” tértek haza az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub – Felcsúti SK sportolói az egyik legjelentősebb magyarországi utánpótlásversenyről, amelyen két arany és négy ezüst volt a mérleg.

A Pécsen megrendezett utánpótlás Magyar Kupán tíz székelyföldi sportoló indult. Az Erdélyi Godako – Felcsúti Ökölvívó SK színeiben Ghemelea Csaba (U13, 44 kg), Bartis Károly (U15, 46 kg), Szabó Zalán (U15, 44 kg), Bakos Brigitta (U17, 44 kg), Tallósi Vanessza (U17, 60 kg), Srof Kevin (U17, 48 kg), Nagy Adorján (U17, 54 kg), Kabucz Sebestyén (U17, 57 kg), Fazakas István (U17, 63 kg) és Bogyor Dávid (U17) léptek szorítóba.

Közülük haton jutottak elődöntőbe, és mind ki is harcolták a döntőbe jutást.Tallósi Vanessza és Ghemelea Csaba aranyérmes lett, mindketten egyhangú pontozással diadalmaskodva.

Hirdetés

Bakos Brigitta, Fazakas István és Srof Kevin szoros mérkőzéseken, egyhangú pontozással maradt alul a döntőben, míg Bogyor Dávid esetében edzője, Huszár Árpád a mérkőzés feladása mellett döntött a sportoló épségét szem előtt tartva. Takllósi Vanessza azon túl, hogy magabiztosan megnyerte a súlycsoportját, kiérdemelte a legjobb női versenyző díját is.

•  Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub Galéria

Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

A verseny fontosságát jól mutatja, hogy az U13-as, U15-ös és U17-es korosztályokban összesen 82 egyesület 508 ökölvívója lépett ringbe.

A versenyt követően Huszár Árpád vezetőedző így értékelte tanítványai teljesítményét: „Összességében minden versenyzőnk ügyes volt. A kezdők is hozták a tőlük elvárható teljesítményt.

Az érmeseink nagyon kemény mérkőzéseket vívtak végig. Vanessza és Csaba megnyerte a súlycsoportját, de a látottak alapján Brigitta és Kevin esetében is lehetett volna más színű az érem.

Isti egy kisebb egészségügyi probléma után volt, ami éreztette a hatását. Dávid a döntőben hibázott egyet és nem szerettem volna, hogy ennek negatív következményei legyenek, ezért döntöttem a mérkőzés feladása mellett” – foglalta össze sportolói teljesítményét Huszár Árpád.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kemény üzenetet küldött a román válogatottnak Bölöni László

Ritkán hallott keménységgel kritizálta a román válogatott játékosait Bölöni László, aki szerint a keret teljesítménye messze elmarad attól, ami ebben a selejtezősorozatban reálisan tőlük elvárható lenne.

Visszatér a képernyőre a Sepsi OSK, nézhetjük az ASA mérkőzését is

Megismertük a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulós menetrendjét, és az is kiderült, mely találkozókat közvetítik élőben. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA mérkőzése ismét képernyőre kerül.

Székelyhon

Megállapították a bukaresti fogászaton elhunyt kislány halálának okát

Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a 2 éves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.

`
Krónika

Letámadja a magyarellenességet a román szövetség

Részben a magyarellenesség visszaszorítása érdekében alkalmaz oktató célzatú „önbüntetést” a Román Labdarúgó-szövetség.

Krónika

Megállapította a boncolás az altatás közben elhunyt kislány halálának okát

Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a kétéves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.

Főtér

Pár hónap és többé nem kell papírokkal rohangászni a háziorvostól a gyógyszertárba és a klinikára – hírek vasárnap

Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.

Ez is érdekelheti

Az összes meccset kijátszotta a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a spanyolok elleni csatában

A végletekig kiélezett, az utolsó párharcban eldőlt összecsapást játszott saját közönsége előtt a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK az asztalitenisz Európa Kupában.

Bosnyák–román csata a továbbjutásért – szombaton a tévében

A tenisz ATP-világbajnokságon az elődöntők következnek, a gyorsaságimotoros-vébé Valenciában folytatódik, este pedig a labdarúgó válogatottaké a főszerep a vébéselejtezők utolsóelőtti fordulójában, Románia ki-ki meccset játszik Bosznia-Hercegovinában.

Hazai környezetben hangolnak a világbajnokságra a székelyföldi teqballosok

Újabb fontos állomáshoz érkezik a székelyföldi teqballosok felkészülése: szombaton és vasárnap Szentegyháza ad otthont a Góbék Teqball Tournament harmadik kiírásának, amely egyben a székelyudvarhelyi világbajnokság előtti utolsó komoly erőfelmérő is lesz.

Toró Ákos bombaformában várja a Hargita Fight Night harmadik kiadását

A Hargita Fight Night harmadik kiadására készülő Toró Ákos újra ringbe lép Székelyudvarhelyen. A közönségkedvenc ketrecharcos dinamikusabb edzésekről, mentális felkészülésről és a győzelem iránti vágyáról beszélt a Székely Sportnak.

Folytatódnak az ATP-döntők és a vb-selejtezők – pénteki sportműsor

Javában zajlanak Torinóban a férfi teniszezők ATP-döntői, a pénteki játéknapon újra egyéni és páros mérkőzéseket is lehet követni, valamint a labdarúgó világbajnoki selejetezősorozatban két nagyágyú, Németország és Hollandia is pályára lép.

Székely dzsúdósok a párizsi tatamin

Minden idők legnépesebb mezőnye gyűlt össze a veterán cselgáncs-világbajnokságon, Párizsban, ahol Székelyföldet Sinka Szabolcs, Szombati Attila és Siklódi József képviselte, magyar, illetve román válogatott színekben.

Örményország–Magyarország és a többiek – csütörtökön a tévében

A magyar labdarúgó-válogatott csütörtökön Örményországban játszik kulcsfontosságú vb-selejtezőt, pályára lépnek még a franciák, az angolok és a portugálok is. Folytatódik az ATP-világbajnokság, a kézi BL-ben idegenben játszik a Dinamo.

Eb-selejtezőt játszik a korosztályos válogatott, változatos kínálat – a szerdai sportműsor

Bulgária ellen bizonyíthat az U19-es magyar labdarúgó-válogatott, miközben Torinóban folytatódnak az ATP-tornák küzdelmei. A kínálatban vízilabda, kosárlabda és kézilabda is helyet kap.

Kézdivásárhelyi sikerek az U23-as országos földharcbajnokságon

Három székelyföldi cselgáncsozó lépett tatamira Kolozsváron, az U23-as korosztály földharc (ne waza) országos bajnokságán. A kézdivásárhelyiek dobogóra álltak, míg a csíkszeredai versenyző az élmezőnyben zárt.

Diószegi László: a Sepsi OSK sosem adja fel – Helyzetbe hozunk!

A Sepsi OSK klubelnöke, Diószegi László a Helyzetbe hozunk! legújabb részében mesélt a háromszéki klub útjáról, kihívásairól és jövőképéről is. Szóba kerültek a játékvezetői döntések, a székelyföldi futball helyzete és a román bajnokság valós arca.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!