A VSK Csíkszereda, a Csíkszeredai ISK, a Csíkszeredai Sportklub, a Csíkszeredai Hargita Judo Club és a Csíkszeredai Koka's Sportklub színeiben induló sportolók hat arany-, három ezüst- és öt bronzérmet szereztek.
Az U14-es korosztályban bajnoki címet szerzett Kóka Krisztián (34 kg-os súlycsoport, VSK-Koka's), Kopacz Sarolta (57 kg, VSK-Koka's), Balogh Péter (46 kg, ISK) és Balázs Hunor (73 kg, ISK). (Érdekesség, hogy két héttel korábban, Nagyszebenben Kóka és Balogh az U15 korosztályban is bajnokok lettek, míg Kopacz és Balázs bronzérmes volt.)
Ezüstérmet szerzett Magyari Dávid (50 kg, VSK-Koka's), bronzérmes lett Erős Ádám (50 kg, VSK-Koka's), Barabás Dávid (50 kg, Sportklub) és Péter Ábel (66 kg, ISK), míg Szász Roland (34 kg, VSK-Koka's) és László Andrea (36 kg Koka's-HJC) az ötödik helyen végzett.
Az éremtáblázat élén az U14-es korosztályban: 1. CSM Pitești, 2. VSK Csíkszereda-Koka's, 3. Csíkszeredai ISK.
Az U12-es korosztály csíki bajnokai: András Lola (32 kg, Koka's-HJC) és Pitó Márton-Zalán (42 kg, Koka's-HJC). (Érdekesség, hogy András Lola két hete bronzérmes volt az U13-asoknál). Ezüstérmesek: Szente Kinga (52 kg, Koka's-HJC) és Szász Attila (60 kg, ISK). Bronzérmesek: Becze Boróka (32 kg, Koka's-HJC) és Molnár Bence (46 kg, Koka's-HJC). Az 5. heleyn végeztek: Boros Balázs (30 kg, ISK), Szabó-Gábor Nóra (36 kg, Koka's-HJC) és Bálint Bernadett Dorka (36 kg, ISK).
Az éremtáblázat dobogósai az U12-eseknél: 1. Csíkszeredai Koka's-HJC, 2. Bákói CSM, 3. Bukaresti Dinamo.
– nyilatkozta Sinka Szabolcs a Székelyhonnak.
A brassói viadalon egy bronzérmet és egy 5. helyezést zsebeltek be a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Sportklub cselgáncsozói, a sepsiszentgyörgyi MSC képviselői pedig szintén egy bronzéremmel zártak.
A Veres László irányította Nagy Mózes SK sportolói közül Kovács Máté teljesített a legjobban, aki az U14-es korosztályúak bajnokságán a 73 kg-os súlycsoportban a dobogó harmadik fokára állhatott. Csapattársa, Daniel Crăciun (46 kg) bronzmeccset veszítve az ötödik hellyel vigasztalódhatott.
A Sepsiszentgyörgyi MSK színeiben – edző: Cristina és Petru Oltean – versenyző Lavinia Bianca Dîrjan (40 kg) harmadik lett az U12-esek között.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!