Hirdetés

Háromszéki aranyérmek és harmadik helyezés a budapesti karatebajnokságon

Idén is aranyérmet szerzett Para Lőrinc
Fotó: Sport-All Sport Club

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a 27. Budapest Open nevezetű karate bajnokságot, amely egyben az első kvalifikációs verseny volt a februári korosztályos Európa-bajnokságra. Az eseményen 16 háromszéki sportoló lépett tatamira.

Rendkívül nagy népszerűségnek örvendett a magyar fővárosban megrendezett viadal, ugyanis 40 országból nagyjából 1800 versenyző érkezett a helyszínre. A Sport-All Sport Club is képviseltette magát, tizenhatan utaztak Háromszékről Budapestre és tették próbára magukat az MTK színeiben.

Rendkívül jól teljesítettek a székelyföldiek, három érem és egy ötödik helyezés volt a termésük.

Hirdetés

A csapatból Borbély Eszter állhatott dobogóra elsőként, kadet -54 kg-os kategóriában a harmadik legjobbnak bizonyult és ezáltal értékes kvalifikációs pontokat szerzett a februári Eb-re.

Olosz Panna U12-es -30 kg-os kategóriában megállíthatatlannak bizonyult, egyetlen alkalommal sem talált legyőzőre, így aranyéremmel utazhatott haza.

Ugyanebben a kategóriában indult a fiúknál Para Lőrinc, aki egy évvel korábban már aranyérmet szerzett a 26. Budapest Openen és ezúttal is ő volt a legjobb, így a dobogó felső fokára állhatott.

Közeljárt az éremszerzéshez Márkó Kincső is a kadet -47 kg-os kategóriában, azonban végül az ötödik pozícióban végzett, amivel szintén kvalifikációs pontokkal gazdagodott.

„A Budapest Open az egyik legnehezebb nemzetközi verseny Európában, hiszen ez az utolsó megmérettetés az őszi világbajnokság előtt. Ez azt jelenti, hogy a lehető legtöbb országból jönnek el a legjobb versenyzők egy utolsó állapot felmérésre. A sportolóinknak ebben a mezőnyben sikerült helytállniuk, ezt az érmek és a helyezések is bizonyítják. Tanultunk ebből a versenyből és céltudatosan folytatjuk a versenyzőkkel a munkát" – mondta el az esemény után Baranyi Zsófia, a fiatalok edzője.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Visszatér a képernyőre a Sepsi OSK, nézhetjük az ASA mérkőzését is

Megismertük a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulós menetrendjét, és az is kiderült, mely találkozókat közvetítik élőben. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA mérkőzése ismét képernyőre kerül.

Gyülekezőt fúj a székelyföldi szurkolótábor a magyar–ír vb-selejtezőmeccs előtt

A vasárnapi sorsdöntő labdarúgó világbajnoki selejtezőmeccs előtt közösen gyülekeznek, aztán bekapcsolódnak a szokásos felvonuláshoz.

Székelyhon

Megállapították a bukaresti fogászaton elhunyt kislány halálának okát

Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a 2 éves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.

`
Krónika

Közel harminc éve „nyögjük” a különleges nyugdíjak terhét

Ma már a kiváltságok „szülőatyja”, Valeriu Stoica egykori igazságügyi miniszter is elismeri: hiba volt előjogokat adni bizonyos „szakmai köröknek”. Összeállításunkban a speciális nyugdíjak kronológiáját foglaljuk össze.

Krónika

Kikapott Boszniában, eltávolodott a világbajnokságtól Románia labdarúgó-válogatottja

Románia labdarúgó-válogatottja 3-1-re kikapott Bosznia-Hercegovinától a világbajnoki selejtezősorozat szombat esti játéknapján, ezzel nehéz helyzetbe került a 2026-os tornára való kijutás tekintetében.

Főtér

A DNA elkezdett nyomozni a kolozsvári városházán, Boc pedig versben mondja el bánatát

Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)

Ez is érdekelheti

Csak ráijesztett a Fenerbahce a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK-ra

Az első párharcot a török klub behúzta, de aztán összekapta magát a székelyföldi gárda, így továbbra is a férfi asztalitenisz Európa Kupában folytatja.

Sorsdöntő meccset játszik a magyar fociválogatott, a vb-cím a tét a teniszezőknél – a vasárnapi sportműsor

A Puskás Arénában a Írországgal csap össze a magyar válogatott a vb-selejtezőn. A tenisz ATP-világbajnokság döntőjében farkasszemet néz Carlos Alcaraz és Jannik Sinner. Színes a sportfelhozatal.

Az összes meccset kijátszotta a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK a spanyolok elleni csatában

A végletekig kiélezett, az utolsó párharcban eldőlt összecsapást játszott saját közönsége előtt a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK az asztalitenisz Európa Kupában.

Bosnyák–román csata a továbbjutásért – szombaton a tévében

A tenisz ATP-világbajnokságon az elődöntők következnek, a gyorsaságimotoros-vébé Valenciában folytatódik, este pedig a labdarúgó válogatottaké a főszerep a vébéselejtezők utolsóelőtti fordulójában, Románia ki-ki meccset játszik Bosznia-Hercegovinában.

Hazai környezetben hangolnak a világbajnokságra a székelyföldi teqballosok

Újabb fontos állomáshoz érkezik a székelyföldi teqballosok felkészülése: szombaton és vasárnap Szentegyháza ad otthont a Góbék Teqball Tournament harmadik kiírásának, amely egyben a székelyudvarhelyi világbajnokság előtti utolsó komoly erőfelmérő is lesz.

Toró Ákos bombaformában várja a Hargita Fight Night harmadik kiadását

A Hargita Fight Night harmadik kiadására készülő Toró Ákos újra ringbe lép Székelyudvarhelyen. A közönségkedvenc ketrecharcos dinamikusabb edzésekről, mentális felkészülésről és a győzelem iránti vágyáról beszélt a Székely Sportnak.

Folytatódnak az ATP-döntők és a vb-selejtezők – pénteki sportműsor

Javában zajlanak Torinóban a férfi teniszezők ATP-döntői, a pénteki játéknapon újra egyéni és páros mérkőzéseket is lehet követni, valamint a labdarúgó világbajnoki selejetezősorozatban két nagyágyú, Németország és Hollandia is pályára lép.

Székely dzsúdósok a párizsi tatamin

Minden idők legnépesebb mezőnye gyűlt össze a veterán cselgáncs-világbajnokságon, Párizsban, ahol Székelyföldet Sinka Szabolcs, Szombati Attila és Siklódi József képviselte, magyar, illetve román válogatott színekben.

Örményország–Magyarország és a többiek – csütörtökön a tévében

A magyar labdarúgó-válogatott csütörtökön Örményországban játszik kulcsfontosságú vb-selejtezőt, pályára lépnek még a franciák, az angolok és a portugálok is. Folytatódik az ATP-világbajnokság, a kézi BL-ben idegenben játszik a Dinamo.

Eb-selejtezőt játszik a korosztályos válogatott, változatos kínálat – a szerdai sportműsor

Bulgária ellen bizonyíthat az U19-es magyar labdarúgó-válogatott, miközben Torinóban folytatódnak az ATP-tornák küzdelmei. A kínálatban vízilabda, kosárlabda és kézilabda is helyet kap.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!