Háromszéki aranyérmek és harmadik helyezés a budapesti karatebajnokságon

Sebestyén Ervin 2024. szeptember 24., 17:03 utolsó módosítás: 2024. szeptember 24., 18:33

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a 27. Budapest Open nevezetű karate bajnokságot, amely egyben az első kvalifikációs verseny volt a februári korosztályos Európa-bajnokságra. Az eseményen 16 háromszéki sportoló lépett tatamira.

Idén is aranyérmet szerzett Para Lőrinc Fotó: Sport-All Sport Club

Rendkívül nagy népszerűségnek örvendett a magyar fővárosban megrendezett viadal, ugyanis 40 országból nagyjából 1800 versenyző érkezett a helyszínre. A Sport-All Sport Club is képviseltette magát, tizenhatan utaztak Háromszékről Budapestre és tették próbára magukat az MTK színeiben.

Rendkívül jól teljesítettek a székelyföldiek, három érem és egy ötödik helyezés volt a termésük.

A csapatból Borbély Eszter állhatott dobogóra elsőként, kadet -54 kg-os kategóriában a harmadik legjobbnak bizonyult és ezáltal értékes kvalifikációs pontokat szerzett a februári Eb-re.

Olosz Panna U12-es -30 kg-os kategóriában megállíthatatlannak bizonyult, egyetlen alkalommal sem talált legyőzőre, így aranyéremmel utazhatott haza.

Ugyanebben a kategóriában indult a fiúknál Para Lőrinc, aki egy évvel korábban már aranyérmet szerzett a 26. Budapest Openen és ezúttal is ő volt a legjobb, így a dobogó felső fokára állhatott.

Közeljárt az éremszerzéshez Márkó Kincső is a kadet -47 kg-os kategóriában, azonban végül az ötödik pozícióban végzett, amivel szintén kvalifikációs pontokkal gazdagodott.

„A Budapest Open az egyik legnehezebb nemzetközi verseny Európában, hiszen ez az utolsó megmérettetés az őszi világbajnokság előtt. Ez azt jelenti, hogy a lehető legtöbb országból jönnek el a legjobb versenyzők egy utolsó állapot felmérésre. A sportolóinknak ebben a mezőnyben sikerült helytállniuk, ezt az érmek és a helyezések is bizonyítják. Tanultunk ebből a versenyből és céltudatosan folytatjuk a versenyzőkkel a munkát" – mondta el az esemény után Baranyi Zsófia, a fiatalok edzője.