Maroshévízen, az első versenyen az U12-es korosztályban Balázs Emőke második, Szabó Zsanett pedig harmadik lett; az U14-es korosztályban Kelemen Orsolya a 2., Ferencz Dorottya a 4., Salamon-Magyari Viktória a 7., Székely Anna pedig a 9. helyen végzett, míg Laczkó Csanád a 3., Ábrahám Áron pedig a 7. helyet szerezte meg. Az U16-os korosztályban Fogas Oszkár a 12. helyen végzett. A második maroshévízi viadalon Balog Kriszta (U16) a 2., Salamon és Balázs a 4., Szabó az 5., Laczkó pedig a 7. helyen végzett. A további korcsoportonkénti helyezések: 9. Székely, 13. Pál Roland, 15. Ferencz, 16. Ábrahám, 19. Hațegan Dávid.
Felsőbányán az U2-esek versenyén Szabó Zsanett az 5., Balázs Emőke pedig a 6. helyen végzett; az U14-esek vetélkedőjén Ferencz Dorottya és Mánya Szilas a 3., Salamon Viktória a 6., Laczkó Csanád a 10., Székely Anna és Pál Roland a 11., Ábrahám Áron pedig a 19. helyen zárt; az U16-os korosztályban Balog Kriszta első, Fogas Oszkár pedig 13. lett, míg az U21-esek számára kiírt szlalomban Magyar Kinga a 7. helyen végzett.
A Csíkszeredai ISK két sportolója is rajthoz állt a Brassópojánán megrendezett FIS Children Trophy nemzetközi versenyen, ahol Mánya Szilas (U14) műlesiklásban és óriás-műlesiklásban is 4. lett, Balog Kriszta pedig ebben a két versenyszámban az 5. és 6. helyeket szerezte meg.
A sportolókat Péter Zsombor és ifj. Bíró Tibor edzők kísérték el. „Nem volt könnyű eljutni a versenyekre, kifizetni az ezzel járó költségeket, de pályáztunk, klubunk és a szülők mellett Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. is hozzájárult a gyerekek versenyeztetéséhez és fejlődéséhez” – mondta el a Székely Sportnak Péter Zsombor.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!