Korábban már több Székelyudvarhelyi KC-s játékos is fontos szerepet kapott a román férfi ifjúsági kézilabda-válogatottnál. Ezúttal is behívták Buzogány Barna kapust, illetve a Grundfos Tatabányára igazolt balátlövőt, Fekete Dánielt.
Ugyanakkor Sorin Toacsen, a román férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya levelet küldött Orosházára is, és értesítette az FKSE-Linemart, hogy szívesen látná csapatában Mihály Zsoltot.
„Újabb válogatott játékossal büszkélkedhet egyesületünk. Fiatal tehetségünk, az alig 20 esztendős Mihály Zsolt a napokban a román ifjúsági válogatottba kapott meghívást.
Zsolt, vagy ahogyan mindenki ismeri, Szöszi eddig 13 alkalommal szerepelt NB I-es csapatunkban, de Magyar Kupa és Liga Kupa találkozókon is pályára lépett, és ifjúsági csapatunkat is többször segítette” – írja honlapján a klub.
A balátlövő Mihály Zsolt egyébként a korosztályos román válogatottakba már kapott behívót, de a nagyifjúságiaknál még nem sok lehetőséghez jutott.
A válogatott április 1-jétől 5-éig Nagyváradon edzőtáborozik, majd ezt követően, 5. és 9. között Lengyelországba részt vesz egy felkészülési tornán.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!