Három székely érem a dzsúdó Balkán-bajnokságról

Dobos László 2022. szeptember 07., 12:17

Négy székelyföldi sportoló vett részt a görögországi Kozániban a 15 éven aluliak számára megrendezett cselgáncs Balkán-bajnokságon. Hárman közülük éremmel tértek haza.

A csíki különítmény Kozániban, a dobogónál: Kóka, Kopacz és Sinka Szabolcs Fotó: Csíkszeredai Koka's Sportklub

A Balkán-bajnokságon tizenkét ország legjobb 15 év alatti cselgáncsozói vettek részt, köztük Veres László edző vezetésével a kézdivásárhelyi Nagy Mózes ISK két reménysége, Pál Norbert és Szőcs Norbert. Az 50 kg-os súlycsoportban versenyző Pál bronzérmes lett, csapattársa, a 66 kg-os súlycsoportban tatamira lépő Szőcs Norbert – sajnos – két vereséggel fejezte be a Balkán-bajokságot.

A Csíkszeredai Koka's Sportklubtól szintén két fiatal cselgáncsozó vett részt a Balkán-bajnokságon. A részvételi jogot az országos bajnokságon lehetett megszerezni, a döntőbe kerüléssel. Mindkét kis csíki dzsúdós éremmel tét haza: Kóka Krisztián (34 kg) Balkán-bajnok lett, Kopacz Sarolta (57 kg) pedig ezüstérmet szerzett.

A két érmes sportolót Sinka Szabolcs és Papp Róbert Flórián edzők készítették fel.