Hirdetés

Három órás csata után jutott a harmadik fordulóba Fucsovics

Fucsovics – aki eddigi legjobb melbourne-i eredményeként kétszer is nyolcaddöntőt játszott Roger Federerrel – a 32 között a 15. kiemelt Jannik Sinnerrel találkozik
Fotó: Facebook/Fucsovics Márton

MTI
2023. január 18., 13:48

Fucsovics Márton bejutott a harmadik fordulóba szerdán az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Bondár Anna és Patricia Țig kiesett, míg Irina Begu ott van a következő körben.

MTI
2023. január 18., 13:48

A világranglistán 78. játékosra a 64 között a dél-afrikai Lloyd Harris (186.) várt, aki a nyitókörben legyőzte a 17. kiemelt olasz Lorenzo Musettit (19.). Eddig ötször találkoztak, és a 30 éves magyar háromszor jobbnak bizonyult 31. helyen is megfordult riválisánál.

A hatodik csata nyitószettje is a nyíregyházi teniszező tervei szerint alakult, aki élete hatodik Australian Open-főtábláján szerepel. Kétszer is elvette a 193 centis ellenfél félelmetes adogatását, és 38 perc elteltével már játszmaelőnyben volt.

Hirdetés

A folytatásban Fucsovics 2:1-nél brékelt ismét, előnyét végigvitte, és 5:3-nál magabiztosan kiszerválta a szettet.
A harmadik felvonásban sima adogatógémek sorjáztak egymás után, mígnem 4:4-nél a magyar Davis Kupa-válogatott vezére elszalasztott két bréklabdát. A 25 esztendős Harris azonban hatékonyabbnak bizonyult, és 4:5-nél kihasználta első bréklabdáját a játszmában, ami egyben szettlabda is volt.

Jöhetett a negyedik szett, melyben 1:2-nél az MTK játékosa hat (!) bréklabdát hárított, majd 4:4-nél elvette Harris adogatását, aztán könnyedén kiszerválta a 3 óra 6 perces mérkőzést.

Fucsovics – aki eddigi legjobb melbourne-i eredményeként kétszer is nyolcaddöntőt játszott Roger Federerrel – a 32 között a 15. kiemelt Jannik Sinnerrel találkozik. A győzelmi mérlege 2/1 a 21 esztendős olasszal szemben.

Australian Open, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Fucsovics Márton–Lloyd Harris (dél-afrikai) 6:2, 6:3, 5:7, 6:4

Bondár Anna nem bírt Ostapenkóval

Bondár Anna búcsúzott a második fordulóban. A világranglistán 81. játékos – aki a nyitókörben megszerezte első Grand Slam-főtáblás győzelmét – a 2017-ben Roland Garros-győztes lett Jelena Ostapenkóval találkozott, pályafutása során először. Párizsi diadala óta a rivális legalább tízkilós súlyfelesleget szedett fel, de félelmetes erejű ütései mit sem változtak. Előzetesen a 25 éves magyar is úgy fogalmazott, hogy a balti teniszező nem lesz könnyű ellenfél, mert nagyon agresszívan játszik, úgyhogy rövid labdamenetekre kell felkészülnie.

A meccs ennek megfelelő tempóban indult, s a felek két-két brékkel jutottak el a rövidítésig. Ebben fej fej mellett haladtak 5-5-ig, ekkor azonban Ostapenko megnyert két labdamenetet, s ezzel a 70 perces szettet is.

A második felvonás szintén két-két bréket hozott, az ötödik pedig magyar szempontból a legjobbkor következett, 5:4-nél ugyanis a lett teniszező semmire elvesztette a szerváját, s így a játszmát is.

Az utolsó szettre azonban elfogyott a Hajdúszoboszló SE sportolójának a lendülete, sorra bukta el az adogatásait úgy, hogy saját szerváinál gémlabdái sem voltak. A szintén 25 esztendős rivális 5:0-nál sem engedett ki, és 39. nyerő ütésével lezárta a 2 óra 34 perces összecsapást.

Australian Open, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Jelena Ostapenko (lett, 17.)–Bondár Anna 7:6 (7–5), 5:7, 6:0

A moldvai származású, spanyol színekben játszó Cristina Bucșa meglepetésre legyőzte a román származású, kanadai Bianca Andreescut.

A világranglistán 30. Irina Begu több mint két és fél órás csatában búcsúztatta az amerikai Elizabeth Mandliket és a következő fordulóban a német Laura Siegemunddal játszik.

Patricia Țig Csuaj Csanggal játszott, a találkozó a harmadik szettben a kínai játékos 5:0-s vezetésénél eső miatt félbe szakadt, a folytatásban nem tudott javítani a román lány, aki így búcsúzott.

Australian Open, 2. forduló (a 32 közé jutásért):
Irina Begu (27.)–Elizabeth Mandlik 3:6, 7:6 (7–1), 6:2
Csuaj Csang (23.)–Patricia Țig 6:1, 4:6, 6:0
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Döntetlennel kezdte az évet az FK Csíkszereda

Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.

Még fél évet sem töltött a Sportklubnál a finn csatár

A Csíkszeredai Sportklub kedden bejelentette, hogy közös megegyezéssel távozott a csapattól Frank Gymer.

Székelyhon

Megemelt adók, avagy itt mindenki megbolondult?

Szánalommal nézem a politikusainkat, ahogy az egyik jókedvre buzdít, a másik a szilveszteri bakijait mutogatja vihorászva, a harmadik a hóréteg vastagságára büszke. Egyiktől sem hallom azt mondani, hogy „emberek, bocsánatot kérek az adóemelésekért”.

`
Krónika

Párizsban ragadt Nicușor Dan román elnök

Párizsban ragadt kedden este Nicușor Dan román államfő a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.

Krónika

Ausztria: csomagtartóba rejtve próbálta elvinni a sípálya mellől lopott széfet két román állampolgár

Filmbe illő rablást követett el két román állampolgár Tirolban: egy síparadicsomban loptak el egy komplett széfet.

Főtér

A bécsi újévi hangversenyt is elérte az ostoba identitárius kultúrharc szele

Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.

Ez is érdekelheti

Dobogós helyezések a gyergyóalfalvi sakkozó Kiss testvérektől

Kiss Abigél ezüstérmet, testvére Hanna pedig bronzérmet szerzett Románia egyik legfontosabb utánpótlás sakkversenyén. Jól kezdődik tehát az év a gyergyóalfalvi sakkozóknak.

Az élre ugrottak a Góbék teqballosai a világranglistán

Három kategóriában, férfi egyéniben és párosban, valamint vegyesben is a Góbék Teqball Team versenyzői vezetik az év eleji világranglistát.

Focimeccsek, ifi hokivébé, téli sportok – a csütörtöki sportműsor

Újabb játéknap találkozóit tudja le a mezőny az U20-as világbajnokságon, a házigazda romániai együttes ellenfele Nagy-Britannia lesz. Olasz bajnoki mérkőzések és Spanyol Szuperkupa elődöntő még a kínálatban.

Ifjúsági hokivébé és topligás rangadók – a szerdai sportműsor

Jégkoronggal indul a szerdai sportkínálat, este a romániai válogatott is pályára lép az U20-as világbajnokságon Spanyolország ellen. Hétközi fordulót rendeznek a Serie A-ban, míg a figyelem középpontjában a Barcelona Szuperkupa-meccse is ott lesz.

Tenisz, síugrás, kézilabda és foci – keddi sportműsor

Négy sportág közül választhatunk néznivalót: folytatódnak a női és férfi tenisztornák, valamint a síugró világkupák, pályán a Győr a magyar női kézilabda-bajnokságban, továbbá olasz, spanyol és skót foci is szerepel a kínálatban.

Elhunyt Dudás Miklós világbajnok kajakos

Mindössze 34 éves korában elhunyt Dudás Miklós magyar világbajnok, olimpikon kajakozó – adta hírül a Magyar Kajak-kenu Szövetség.

U20-as hoki-vb, kosár és kézilabda – a hétfői sportműsor

Folytatódik az U20-as jégkorong-világbajnokság, este fontos mérkőzést játszik a romániai válogatott. Hazai pályán bizonyíthat a Marosvásárhelyi VSK, a hétfői kínálatban szerepel még síugrás, kézilabda és északi összetett is.

Vezeti kategóriáját a Dakar Rali első szakasza után Gyenes Emánuel

Remekül rajtolt a Szaúd-Arábiában zajló Dakar Ralin a szatmárnémeti motorversenyző, aki a prológot és az első szakaszt követően az élen áll a kategóriájában.

Jelentősen átalakult kerettel vág neki a kontinenstornának a magyar vízilabda-válogatott

Száz évvel az első vízilabda Európa-bajnokság után újabb kontinenstornát rendeznek: szombattól Belgrádban ugranak medencébe a legjobbak. A megfiatalított magyar válogatott nehéz ágon küzdhet az éremért, a románok a tisztes helytállásban reménykednek.

Téli sportok, spanyol és olasz foci, DEAC–GYHK – vasárnap a tévében

Tartalmas nap vár ránk a képernyőn: előbb teniszt nézhetünk, majd elkezdődnek a téli sportágak világkupaversenyei, később terepkerékpározás és kosárlabda következik, végül a DEAC–GYHK Erste Liga összecsapás mellett topligás focimeccseket követhetünk.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!