Pénteken idegenben léptek pályára a Besztercei VSK otthonában, ahol Szántosi Dávid nyitotta meg a mérkőzést, rögtön egy 3–0-s eredménnyel indított. Társai, Dragoș Bujor és Demeter Lehel is makulátlan meccset játszott, így a Sepsi-SIC szettveszteség nélkül szerezte meg a pontokat.
Szombaton újabb kiszállás várt a háromszékiekre, ezúttal a Mioveni ellen kellett bizonyítaniuk. A felállás ugyanaz volt, mint egy nappal korábban: Szántosi kezdett, következett Dragoș és végül Demeter, mindhárman hibátlanul játszottak, így egy újabb 3–0 került fel a zöld-fehérek neve mellé.
Vasárnap már hazai találkozó következett a sepsiszentgyörgyi fiúk számára, az Újsztenesi SK-t látták vendégül. Ezúttal Dragoș Bujor játszotta a nyitómérkőzést, amit ezúttal is könnyen behúzott, majd Demeter is hozta a formáját és nem lehetett kérdés ki győz. A harmadik felvonás egy szoros csatát eredményezett, Szántosi hátrányból kellett fordítson, 3–2-re tudott nyerni így a háromszéki gárda három nap alatt a harmadik 3–0-s győzelmét aratta.
„Igazából mindhárom mérkőzésen papírforma eredmény született. Egy kisebb nehézséget okozott az utazás, viszont mindig délben voltak az összecsapások, így jutott idő pihenni is.
Előbbi okozott már meglepetést a bajnokságban, utóbbi ellen éppen nem szabad kikapnunk 3–0-ra, de természetesen elsősorban ott is a győzelem a cél” – nyilatkozta a Székely Sportnak Oláh-Székely Olivér, a Sepsi-SIC asztalitenisz szakosztályának menedzsere.
Hozzátette, hogy folyamatosan megy a felkészülés és rendkívül jó a hangulat az öltözőben, nagyszerűen érzik magukat a játékosok. A vasárnapi, Újszentesi SK elleni mérkőzésen nem volt jelentősége annak, hogy nem Szántosi kapta a nyitómeccset.
„Az ellenfél már korábban jelezte, hogy náluk Horia Ursuț harmadikként játszik, mi pedig kíváncsiak voltunk, hogy Szántosinak sikerül-e megbirkózni vele. Az eredményt láttuk, sikerült 2–0-ról fordítania. De nem volt ennél különösebb jelentősége ennek” – árulta el Oláh-Székely Olivér.
Besztercei VSK–Sepsi-SIC 0–3.
Darius Sîngerzan–Szántosi Dávid 0–3;
Flavius Rus–Dragoș Bujor 0–3;
Raul Creucu–Demeter Lehel 0–3.
Mioveni–Sepsi-SIC 0–3.
Alexandru Petrescu–Szántosi 0–3;
Alexandru Roșu–Bujor 0–3;
Marius Trăistaru–Demeter 0–3.
Sepsi-SIC–Újszentesi SK 3–0.
Bujor–Bogdan Roman 3–0;
Demeter–Bogdan Badea 3–0;
Szántosi–Horia Ursuț 3–2.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!