A gyergyói bokszolók közül Daróti Vanessza, miután az 52 kg-s súlycsoport elődöntőjében ellenfelét már az első menetben legyőzte, a fináléban nem tudta megismételni ezt a teljesítményt, így az ezüstérem jutott neki. Bronzérmes lett Csiki Róbert (63,5 kg), aki két győztes mérkőzés után maradt alul megosztott pontozással az elődöntőben. Ugyancsak bronzérmet kapott Popa Ioan Jancsi, (54 kg), aki szintén az elődöntőben vesztett mérkőzést.
Az ifjúsági (U18-as) korosztálynak szervezett Énekes István Emlékversenyen a gyergyói csapat negyedik tagja, Szilágyi Arnold (63,5 kg) nem jutott tovább a legjobb nyolc között, így ötödik lett.
Mint Huszár Árpád, az EGÖSK vezetője elmondta, a viadal azért volt különösen fontos, mert ez válogatóverseny is volt, az itt érmet szerzők kerülhetnek be Magyarország ifjúsági válogatottjába, és vehetnek részt az idei Európa-bajnokságon és világbajnokságon. A keretbe bekerülők listája a napokban lesz ismert.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
A szezon eddigi legjobb idegenbeli játékával aratott fontos győzelmet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában, szombaton 3–2-re legyőzte a Galaci Oțelult, és nagy lépést tett a bennmaradásért zajló harcban.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A március 15-i magyar állami kitüntetések idei díjazottjai között több erdélyi alkotó és szakember neve is szerepel.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!