Romániában a küzdősportok közül elsőként cselgáncsban indult újra az élet, hétvégén Brassópojánán megtartották az országos felnőtt bajnokságot egyéniben és csapatban. A bajnokság szépséghibája, hogy a verseny előtt pár nappal a válogatottak többségének pozitív lett a koronavírustesztje, a férfiak közül 19-en, a nőknél pedig hárman nem vehettek részt a bajnokságon.
A fertőzöttek között vannak a csíki Radvánszki testvérek is, ők tünetmentesek, de a szabályok szerint a brassói kórházban várják a fejleményeket.
A brassópojánai Nagykőhavas (Piatra Mare) szálló konferenciatermében zajlott a bajnokság, két tatamin. A szállodát lezárták, csak a cselgáncsozók maradtak benn a bajnokság elejétől a végéig – tudtuk meg Albu Botondtól, a csíki csapat edzőjétől.
„Mi a pandémia alatt végig nagyon komolyan készültünk, heti 6–8 edzéssel. Sajnálom, hogy nem vehettek részt a válogatottak, de a statisztikákban az marad meg, hogy Csíkszereda 7 érmet nyert a 2020-as bajnokságon. Október végén Grand Prix versenyt terveznek Budapesten, és ha a koronavírus nem szól közbe, mi is részt szeretnénk venni legalább 2–3 sportolóval” – nyilatkozta Albu.
A bajnokságon Orbán Lehel (60 kg-os súlycsoport, VSK Csíkszereda), Dávid László (73 kg, Csíkszeredai Sportklub) és Koncz Botond (100 kg, VSK) aranyérmet szerzett, míg Papp Róbert Flórián (73 kg, VSK), Szőcs Elemér (81 kg, Sportklub) és Kocsis Hunor (90 kg, Sportklub) a dobogó második fokára állhatott fel. Szintén ezüstérmes lett Csíkszereda együttese a csapatversenyben, ahol a jászvásáriakat 4–1-re, a kolozsváriakat 5–0-ra győzték le, a döntőben pedig szoros csatában 3–2-es vereséget szenvedtek a piteștiektől.
Románia cselgáncsbajnokai 2020-ban: 60 kg – Orbán Lehel (VSK Csíkszereda), 66 kg – Alin Albu (CSM Piteşti), 73 kg – Dávid László (Csíkszeredai Sportklub), 81 kg – David Mitran (CS Universitatea Craiova), 90 kg – Cristian Bodârlău (Bukaresti Steaua), 100 kg – Koncz Botond (VSK Csíkszereda), +100 kg – Daniel Natea (Bukaresti Dinamo).
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!