Három csíkszeredai bajnoki cím cselgáncsban

Dobos László 2020. szeptember 28., 10:24 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 12:41

Hét érmet szereztek Csíkszereda cselgáncsozói hétvégén Brassópojánán, az országos felnőtt egyéni és csapatbajnokságon. Albu Botond edző hat sportolóval utazott el, és mind a hatan dobogóra állhattak.

Brassópojánai csapatkép az érmes csíki cselgáncsozókkal Fotó: Forrás: Albu Botond

Romániában a küzdősportok közül elsőként cselgáncsban indult újra az élet, hétvégén Brassópojánán megtartották az országos felnőtt bajnokságot egyéniben és csapatban. A bajnokság szépséghibája, hogy a verseny előtt pár nappal a válogatottak többségének pozitív lett a koronavírustesztje, a férfiak közül 19-en, a nőknél pedig hárman nem vehettek részt a bajnokságon.

A fertőzöttek között vannak a csíki Radvánszki testvérek is, ők tünetmentesek, de a szabályok szerint a brassói kórházban várják a fejleményeket.

A brassópojánai Nagykőhavas (Piatra Mare) szálló konferenciatermében zajlott a bajnokság, két tatamin. A szállodát lezárták, csak a cselgáncsozók maradtak benn a bajnokság elejétől a végéig – tudtuk meg Albu Botondtól, a csíki csapat edzőjétől.

„Mi a pandémia alatt végig nagyon komolyan készültünk, heti 6–8 edzéssel. Sajnálom, hogy nem vehettek részt a válogatottak, de a statisztikákban az marad meg, hogy Csíkszereda 7 érmet nyert a 2020-as bajnokságon. Október végén Grand Prix versenyt terveznek Budapesten, és ha a koronavírus nem szól közbe, mi is részt szeretnénk venni legalább 2–3 sportolóval” – nyilatkozta Albu.

A bajnokságon Orbán Lehel (60 kg-os súlycsoport, VSK Csíkszereda), Dávid László (73 kg, Csíkszeredai Sportklub) és Koncz Botond (100 kg, VSK) aranyérmet szerzett, míg Papp Róbert Flórián (73 kg, VSK), Szőcs Elemér (81 kg, Sportklub) és Kocsis Hunor (90 kg, Sportklub) a dobogó második fokára állhatott fel. Szintén ezüstérmes lett Csíkszereda együttese a csapatversenyben, ahol a jászvásáriakat 4–1-re, a kolozsváriakat 5–0-ra győzték le, a döntőben pedig szoros csatában 3–2-es vereséget szenvedtek a piteștiektől.

Románia cselgáncsbajnokai 2020-ban: 60 kg – Orbán Lehel (VSK Csíkszereda), 66 kg – Alin Albu (CSM Piteşti), 73 kg – Dávid László (Csíkszeredai Sportklub), 81 kg – David Mitran (CS Universitatea Craiova), 90 kg – Cristian Bodârlău (Bukaresti Steaua), 100 kg – Koncz Botond (VSK Csíkszereda), +100 kg – Daniel Natea (Bukaresti Dinamo).