Jól kezdődött március a csíki dzsúdósok számára, a VSK Csíkszereda és a Csíkszeredai ISK szakosztálya egy 13 fős csapattal vett részt az U21-es cselgáncs-bajnokság döntőjén, ahonnan három éremmel tértek haza.
Focșani volt a házigazdája döntő tornának, ahol Lajos Orsolya (VSK Csíkszereda) a 63 kg-os súlycsoportban minden mérkőzését megnyerve a dobogó legmagasabb fokára állhatott. A bajnokot Papp Róbert Flórián és Albu Botond edzők készítik fel.
Két bronzéremmel büszkélkedhet a Csíkszeredai ISK cselgáncs szakosztálya: szintén a 63 kg-os súlycsoportban tatamira lépő Ágoston Eszter a dobogó harmadik fokára állhatott. Dánél Szabolcs edző felcsíki tanítványa csak a későbbi bajnoktól, Lajos Orsolyától kapott ki az elődöntőben.
Szintén bronzérmes lett a 73 kg-os súlycsoportban induló Mihály Hunor, akinek edzője Dániel Albert. Mihály Hunor az ISK szentegyházi csoportjában készül.
Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.
Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt pénteken a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg. A Krónika megtudta, hogy a diák a borsi szakképző líceum tanulója volt, és két éve folytatott gyakorlatot a szülőfaluja farmján.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!