A csíkszeredai klubokat képviselő sportolók három éremmel és három ötödik helyezéssel tértek haza. Íme, az eredmények.
Csíkszeredai Sportklub: Csiszer Péter (30 kg-os súlycsoport) – 2. hely. Edző: Dánél Sándor.
Csíkszeredai Koka's Sportklub: Gáborvigh Edvárd (30 kg) – 5. hely. Edzők: Sinka Szabolcs és Papp Róbert Flórián.
Csíkszeredai ISK, csíkszentdomokosi csoport: Albert Dániel (42 kg) – 2. hely, Farkas Zoltán (30 kg) – 3. hely, Erőss Péter (50 kg) – 5. hely. Edzők: Szőcs László, Silló István és Katona Szabolcs.
Csíkszeredai ISK, csíkszenttamási csoport: Szabó Barbara (44 kg) – 5. hely. Edző: Dánél Szabolcs.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Automatikus eltiltás miatt kihagyja a Csíkszeredai Sportklub következő mérkőzését a kanadai Nicholas Ritchie, aki tiszteletlenül viselkedett a játékvezetőkkel szemben a Gyergyói Hoki Klub elleni összecsapás végén.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
Nicușor Dan szerint elfogadhatatlan, hogy a 27 uniós tagállam közös döntését az Ukrajna támogatására szánt hitelről hetekkel később megkérdőjelezi Magyarország.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!