A bajnoki mezőny egyik legjobb formában levő együttesével nézett szembe az ASA. Ennek ellenére valamilyen szinten felszabadult játék volt várható a vendégektől, miután a hét elején megtudták, hogy a klub már nincs felszámolás alatt.
Nem tudták viszont felvenni az iramot a hazaiakkal, akik már a mérkőzés elejétől nyomás alá helyezték Bogdan Moga kapuját. A hálóőrnek az első helyzeteknél még sikerült védenie, de a harmincadik percben már ő is tehetetlen volt: Valentin Alexandru közelről szerzett vezetést.
Szünet előtt a védelmi hibák sorát vétő vendégek újabb két gólt kaptak, Bogdan Danciu és Cristian Pușcaș gyakorlatilag eldöntötték a három pont sorsát.
Fordulás után a szinte biztos győzelem birtokában levő Dunărea különösen már nem erőltette támadásait, de még így is voltak lehetőségei. A cél nélkül játszó csapat érzését keltő ASA a második félidőben többet próbálkozott, de nem járt sikerrel, Paul Iacob kapufáig jutott.
Egymás utáni második vereségével az élmezőnytől egyre inkább távolódó ASA 22 pontjával újabb helyet esett vissza a tabellán, így jelenleg a hetedik, mivel megelőzte a Știința Miroslava ellen győztes Temesvári ASU Poli.
Marius Popescu csapata hazai pályán javíthat a 16., hétközi fordulóban, amikor szerdán 19 órától a szintén gyengén menetelő, és anyagi gondokkal küzdő Szatmárnémeti Olimpiát fogadja.
A vásárhelyiek legyőzésével a Dunărea Călărași legalább egy napig átvette a vezetést a bajnokságban, mivel az eddigi listavezető Nagyszebeni Hermannstadt vasárnap játszik a forduló zárómérkőzésén a harmadik helyezett Chindia Târgoviște elleni rangadón.
Labdarúgó 2. liga, 15. forduló, Călărași, Ion Comșa stadion:
Dunărea Călărași–Marosvásárhelyi ASA 3–0 (3–0),
gólszerzők: Munteau (30.), Danciu (42.), Pușcaș (45.).
Dunărea: Lungu – Ţenea, Manole, Boubacar, Tomozei – Danciu, Cr. Puşcaş, Pană, Munteanu (Missi Mezu, 68.), Kanda (Rebelo, 83.) – Alexandru (Cristea, 73.). Edző: Dan Alexa.
ASA: Moga – Kilyén, Candrea, Iacob, Panait – Petra (Iliescu, 69.), Mijokovic, Licu (Mendy, 77.), Petriş, Sîrbu – Stoica (Băjan, 81.) . Edző: Marius Popescu.
Vezették: Dan Botescu (Bukarest), Florin Pucheanu (Ulmi, Dâmbovița), Răzvan Dobre (Şotânga, Dâmbovița).
További eredmények a 15. fordulóból:
Academica Clinceni–Sportul Snagov 2–1 (1–0)
Aradi UTA–Nagyváradi Luceafărul 2–3 (0–1)
Szatmárnémeti Olimpia–Temesvári Ripensia 1–1 (1–1)
Zsilvásárhelyi Pandurii–Foresta Suceava 0–1 (0–0)
CS Mioveni–Bukaresti Metaloglobus 0–1 (0–1)
CS Balotești–FC Argeș Pitești 1–0 (1–0)
CS Afumați–Dacia Unirea Brăila 1–0 (1–0)
Temesvári ASU Poli–Știința Miroslava – (1–0)
Nagyszebeni Hermannstadt–Chindia Târgoviște – vasárnap 11.30.
A bajnokság állása:
1. Dunărea 35
2. Hermannstadt 33
3. Chindia 30
4. Afumaţi 27
5. Academica 26
6. ASA 22
7. Mioveni 22
8. ASU Poli 20
9. Ripensia 19
10. FC Argeş 19
11. Sportul 19
12. Metaloglobus 19
13. UTA 17
14. Olimpia 17
15. Dacia Unirea 16
16. Pandurii 16
17. Balotești 14
18. Luceafărul 13
19. Miroslava 12
20. Foresta 10.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!