Gyönyörű időben és a kitűnően előkészített Miklós-sípályán zajlott a kétfutamos műlesikló vetélkedő, amelyre 76-an neveztek be. A verseny rangját emelte, hogy jelen volt Miklós Edit, minden idők legjobb székelyföldi alpesi sízője, aki pályamegnyitóként siklott le a kapuk között nagy taps közepette.
Akárcsak az olimpiákon, a hargitafürdői viadalon is a részvétel volt a fontos, a szervezők azonban tartottak díjkiosztó ünnepséget, díjazták a korcsoportonként legjobb időeredményeket elérő sízőket.
Hölgyek
1956 és korábban születettek: 1. Császár Katalin (Csíkszereda), 2.Péterffy Erzsébet (Debrecen).
1961–1957 között születettek: 1.Czikó Mária (Csíkszereda).
1966–1962: 1. Csizmás Judit (Csíkszereda).
1971–1967: 1. Sándor Anna (Gyergyószentmiklós), 2. Fokt Gabriella (Borszék), 3. Kovács Enikő (Csíkszereda).
1976–1972: 1. Lázár Annamária, 2. Bónis Annamária (mindketten Csíkszereda).
1981–1977: 1. Pitó Noémi, 2. Mátyus Katalin (mindketten Csíkszereda).
1986–1982: 1. Nagy Andrea, 2. Zsók Katalin (mindketten Csíkszereda).
1991–1987: 1. Gavrilă Izabella (Csíkszereda).
Férfiak
1951-ben és korábban születettek: 1. György Antal (Marosvásárhely), 2. dr. Szentkirályi István (Debrecen), 3.Paizs Sándor (Csíkszereda).
1955–1952: 1. Fekete Gyula (Csíkszereda), 2. Zöld Imre (Gyergyószentmiklós), 3. Nagy Zoltán (Csíkszereda).
1961–1957: 1. Virginás Árpád (Borszék), 2. Demeter Tibor, 3. Székely Csaba (mindketten Csíkszereda).
1966–1962: 1. Vasile Baciu (Marosvásárhely), 2. Búzás Márton (Gyergyószentmiklós), 3. Ozsváth Endre (Csíkszereda).
1971–1967: 1. Török Zoltán (Gyergyószentmiklós), 2. Baróti Zsolt (Csíkszereda), 3. Kádár Zoltán (Marosvásárhely).
1976–1972: 1. Kádár Balázs (Marosvásárhely), 2. Keresztes Emil (Gyergyószentmiklós), 3. Beldiman Adrián (Csíkszereda).
1981–1977: 1. Adrian Boantă, 2. Boldizsár János, 3. Incze Csaba (mind Csíkszereda).
1986–1982: 1. Gál Csaba, 2. Nagy László (mindketten Csíkszereda).
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!