A kolozsvári pilóta mindhárom gyorsasági szakaszon hatalmas iramot diktált, egyedül csak Sebastian Barbu tudta tartani vele a tempót, ám fokozatosan nőtt a Skoda Fabiával versenyző pilóta hátránya.
A harmadik helyet magabiztosan őrzi Andrei Gîrtofan, ha nem hibázik nagyot az utolsó körön, biztosan dobogóra állhat, hiszen két perccel vezet a negyedik Manole előtt. A negyedik helyért viszont négyen vannak harcban, Manole, Maior, Cuzma és Tatu között mindössze fél perc a különbség, így itt még változhat az összetett. A Teslovan/Cseh páros tartja a nyolcadik helyét.
Következik az utolsó kör, a lövétei szakasz egyben Power Stage is lesz.
Hargita Rali, PS7 Homoródalmás (6,05 km)
1. S. Tempestini/S. Itu (Porsche 997) 3:09.1
2. S. Barbu/B. Iancu (Skoda Fabia Rally 2) +2.9
3. A. Gîrtofan/D. Vrajă (Skoda Fabia Rally 2) +6.5
4. B. Cuzma/F. Dorca (Skoda Fabia Rally 2) +10.2
5. M. Manole/M. Banca (Skoda Fabia Rally 2) +10.9
6. J. Tatu/E. Rotaru (Skoda Fabia Rally 2) +15.3
7. A. Teslovan/Cseh V. I. (Ford Fiesta) +16.4
PS8 Homoródszentpál (6,35 km)
1. S. Tempestini/S. Itu (Porsche 997) 2:57.6
2. S. Barbu/B. Iancu (Skoda Fabia Rally 2) +4.0
3. A. Gîrtofan/D. Vrajă (Skoda Fabia Rally 2) +6.3
4. M. Manole/M. Banca (Skoda Fabia Rally 2) +13.0
5. B. Cuzma/F. Dorca (Skoda Fabia Rally 2) +14.9
6. J. Tatu/E. Rotaru (Skoda Fabia Rally 2) +15.0
7. A. Teslovan/Cseh V. I. (Ford Fiesta) +17.6
PS9 Lövéte (13,2 km)
1. S. Tempestini/S. Itu (Porsche 997) 6:51.9
2. S. Barbu/B. Iancu (Skoda Fabia Rally 2) +4.2
3. A. Gîrtofan/D. Vrajă (Skoda Fabia Rally 2) +11.6
4. N. Maior/F. Maior (Peugeot 208) +30.7
5. C. Tudose/T. Găină (Renault Clio Rally 5) +33.0
6. C. Șugăr/V. Colceriu (Peugeot 208) +39.7
...
11. A. Teslovan/Cseh V. I. (Ford Fiesta) +46.0
Az összetettben
1. S. Tempestini/S. Itu (Porsche 997) 46:58.4
2. S. Barbu/B. Iancu (Skoda Fabia Rally 2) +13.3
3. A. Gîrtofan/D. Vrajă (Skoda Fabia Rally 2) +1:20.6
4. M. Manole/M. Banca (Skoda Fabia Rally 2) +3:13.5
5. N. Maior/F. Maior (Peugeot 208) +3:20.5
6. B. Cuzma/F. Dorca (Skoda Fabia Rally 2) +3:31.0
7. J. Tatu/E. Rotaru (SKoda Fabira) +3:41.7
8. A. Teslovan/Cseh V. I. (Ford Fiesta) +4:00.0
A Hargita Rali további programja
Szombaton
16.57 PS10 Homoródalmás (6,05 km)
17.18 PS11 Homoródszentpál (6,35 km)
17.46 PS12 PS6 Lövéte (13,20 km)
20.30 Díjátadó ünnepség, Székelyudvarhely, Márton Áron tér
Támadóval erősítette meg keretét az FK Csíkszereda: a klub péntek délután, közösségi oldalán jelentette be, hogy Nagy Zoárd kölcsönben csatlakozott a Szuperligában szereplő együtteshez.
A Galaci Oțelul vendégeként folytatja bajnoki szereplését az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 23. fordulójában. A felek harmadszor találkoznak az idényben, a piros-feketék megerősített kerettel, de továbbra is fontos hiányzókkal utaznak.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.
Az eMAG csoporthoz tartozó Sameday futárszolgálat eladta magyarországi üzletágát az egyik vezető európai logisztikai csoportnak, az Austrian Postnak, vagyis az osztrák postának.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!