A délelőtti hurokhoz hasonlóan kora délután is a lövétei gyorsasági volt a döntő szakasz, Marișca továbbra is magabiztosan versenyzik és 13 másodperccel növelte előnyét az összetettben. Habár Botka Dávid megnyerte a második karácsonyfalvi és szentmártoni szakaszokat, hátrányából csupán pár másodpercet tudott lefaragni, összetettben közel egy perc a hátránya.
Megerősítette harmadik helyét a Soós páros, 25 másodperc az előnye a negyedik Teslovan/Cseh duó előtt.
Hamarosan kezdődik az utolsó hurok, a harmadik homoródszentmártoni gyors lesz a Power Stage, ezt a szakaszt a Hargita Rali megálmodójáról, Dietrich Árpádról nevezték el.
PS7 Lövéte 2 (12,75 km)
1. Marișca/Itu 7:09.2
2. Soós/Soós +13.1
3. Botka/Kerek +13.7
4. Cuzma/Dorca +18.7
5. A. Gîrtofan/Vrajă +21.5
6. Teslovan/Cseh +24.4
PS8 Homoródkarácsonyfalva 2 (6,70 km)
1. Botka/Kerek 3:16.0
2. Marișca/Itu +4.2
3. Cuzma/Dorca +5.6
4. Soós/Soós +7.5
5. Dolofan/Pavel +8.7
6. A. Gîrtofan/Vrajă +9.4
PS9 Homoródszentmárton 2 (6,65 km)
1. Botka/Kerek 3:29.2
2. Marișca/Itu +3.0
3. Cuzma/Dorca +7.6
4. A. Gîrtofan/Vrajă +7.9
5. Soós/Soós +8.6
6. Teslovan/Cseh +10.3
Az összetett állása
1. Marișca/Itu 45:30.4
2. Botka/Kerek +51.6
3. Soós/Soós +2:06.6
4. Teslovan/Cseh +2:31.4
5. Cuzma/Dorca +2:41.6
6. Dolofan/Pavel +2:55.3
További program
16.41 PS10 Lövéte 3 (12,75 km)
17.29 PS11 Homoródkarácsonyfalva 3 (6,70 km)
17.52 PS12 Homoródszentmárton 3 (Dietrich Árpád Power Stage, 6,65 km)
20.30 Díjátadó ünnepség Székelyudvarhelyen, a Márton Áron téren
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!