A 36 éves Hamiltonnak ez az idei hetedik és pályafutása 102. futamgyőzelme.
A címvédő mögött nagy riválisa, az összetettben élen álló holland Max Verstappen (Red Bull) zárt másodikként, míg a dobogó alsó fokára a kétszeres világbajnok Fernando Alonso, az Alpine spanyol versenyzője állhatott fel.
A kétszeres világbajnok spanyol versenyző ezt megelőzően legutóbb a 2014-es Magyar Nagydíjon állt dobogón.
A vb két hét múlva, az F1 történetének első Szaúdi Nagydíjával folytatódik.
Katari Nagydíj, Doha (57 kör, 306,66 km, a pontszerzők):
1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:24:28.471 óra
2. Max Verstappen (holland, Red Bull) 25.743 másodperc hátrány
3. Fernando Alonso (spanyol, Alpine) 59.457 mp h.
4. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 1:02.306 perc h.
5. Esteban Ocon (francia, Alpine) 1:20.570 p h.
6. Lance Stroll (kanadai, Aston Martin) 1:21.274 p h.
7. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari) 1:21.911 p h.
8. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1:23.126 p h.
9. Lando Norris (brit, McLaren) 1 kör h.
10. Sebastian Vettel (német, Aston Martin) 1 kör h.
A vb-pontversenyek dobogósai 20 futam után (még 2 van hátra):
1. Verstappen 351,5 pont
2. Hamilton 343,5
3. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 203.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!