A londoni Grand-Slam tornán diadalmaskodó ausztrál Ashleigh Barty megerősítette vezető pozícióját, és jelenleg több mint 2000 ponttal előzi meg a második helyen álló japán Naomi Oszakát, aki idén nem indult Wimbledonban.
A harmadik helyet a londoni tornán elődöntőbe jutott fehérorosz Arina Szabalenka foglalja el.
Gabriela Ruse a hamburgi torna megnyerésével megszerezte pályafutása első WTA-tornagyőzelmét, amelynek köszönhetően 65 helyet lépett előre a tabellán, hétfőtől a 133. Sorana Cîrstea nyolc pozícót javított múlt heti helyezésén, és jelenleg a 37., miután a harmadik körig jutott Wimbledonban.
Halep és Cîrstea mellett három román teniszező szerepel még az első száz között: Patricia Ţig a 65., Irina Begu a 71., Ana Bogdan a 98. Párosban Raluca Olaru a 40., Monica Niculescu az 57., míg Irina Begu a 72. pozíciót foglalja el.
Legjobb magyarként a wimbledoni tornán már az első körben búcsúzott Babos Tímea öt pozíciót rontva a 121. helyen áll jelenleg.
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
A Gyergyói Hoki Klub jégkorongozója, Imre Patrik nemcsak a jégen nyújt őszinte játékot, hanem a labdarúgó-világbajnokság kapcsán is kimondja amit gondol.
Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.
Jelentős repedés és süllyedés keletkezett az A10-es autópálya Szászsebes és Torda közötti szakaszán, Torda közelében. A közösségi médiában közzétett felvételek alapján az útpálya két forgalmi sávját is érinti a károsodás.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját hamarosan kiadhatják Romániának, ahol börtönbüntetés vár rá. II. Károly unokájának portréja.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!