Sérülése miatt a román teniszező május óta nem lépett pályára, és továbbra is veszélyben van a szereplése a legjobb tíz játékos között, mert mindössze két pont választja el a 11. helyezett cseh Barbora Krejcikovától.
A tokiói olimpiai játékokon – amelyekért nem jár WTA-pont – aranyérmet szerző svájci Belinda Bencic továbbra is a 12. helyen áll,
az ezüstérmes cseh Marketa Vondrousova a 42.-en, a bronzérmes ukrán Elina Szvitolina pedig a hatodikon.
Halepen kívül csak három román teniszező szerepel még a top 100-ban: Sorana Cîrstea továbbra is a 40., Irina-Camelia Begu négy helyet előrelépve a 74., és Patricia Maria Ţig tizennégy pozíciót veszítve a 90.
Párosban Raluca Olaru a 39., Monica Niculescu az 58., Irina Begu a 76., Andreea Mitu a 96. pozíciót foglalja el.
A sérült Babos Tímea játék nélkül három helyet javított, a 124. helyről feljött a 121-re, míg párosban változatlanul hetedik a soproni teniszező.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Másfél hónap alatt oldódott meg Nyikita Melnyicsuk vízumproblémája, így a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa megérkezett az országba és hamarosan csatlakozik a társaihoz.
Jelentős mennyiségű csapadékra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Minden eddigi fellépését túlszárnyaló koncertet tartott a nyáron a csíksomlyói nyeregben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company. A Médiatár kisfilmje, a Bagossy a nyeregben megmutatja, hogyan épült fel ez a különleges est a háttérben.
További hírek: petíció indult, hogy a repülőn utazó családtagokat egymás mellé ültessék a légitársaságok. Egy Maros megyei sofőr az önkívület határára itta magát, utána volán mögé ült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!