Halep lazán továbbment Melbourne-ben

Agerpres 2022. január 20., 16:46

Könnyed, 6:2, 6:0-s győzelmet aratott csütörtökön Simona Halep a brazil Beatriz Haddad Maia ellen az ausztrál nyílt teniszbajnokság második körében. Bejutott a harmadik fordulóba Sorana Cîrstea is, Irina Begu azonban búcsúzott a tornától.

Simona Halep beütötte magát az Australian Open harmadik fordulójába, ahol montenegrói ellenfél vár rá Fotó: Facebook/Simona Halep

A világranglista 15. helyén álló Halepnek mindössze 66 percre volt szüksége a győzelemhez, a két szettben csak két játékot engedett át WTA-83. ellenfelének.

A román teniszező 15 nyerő ütést mutatott be, míg Haddad Maia csak ötöt, Halepnek 12 ki nem kényszerített hibája volt, a brazilnak 22.

Simona Halep következő ellenfele a világranglista 98. helyén álló montenegrói Danka Kovinic lesz, aki csütörtökön 6:4, 4:6, 6:3-ra győzte le a brit színekben játszó Emma Răducanut.

Bejutott a harmadik körbe Sorana Cîrstea (WTA-38.) is, miután 6:2, 6:4-re felülmúlta a szlovák Kristina Kucovát (WTA-96.). Cîrstea a tavaly Roland Garros-döntős orosz Anasztaszija Pavljucsenkova (WTA-11.) ellen lép pályára legközelebb.

Irina Begu ezzel szemben vereséget szenvedett csütörtökön a belga Elise Mertenstől (6:3, 6:2), így ő búcsúzott az év első Grand Slam-tornájától.