A kétszeres Grand Slam-bajnok konstancai teniszező vádlisérülés miatt a római torna második fordulója, azaz május 12-e óta nem lépett pályára.
Kihagyni kényszerült a Roland Garrost, és a hétfőn kezdődő wimbledoni tornától is visszalépett címvédőként, így utóbbi torna után kieshet a top10-ből.
Jelenleg 2100 pont választja el a világranglista tizedik helyezettjétől, a cseh Petra Kvitovától.
Halepen kívül ezen a héten is négy román teniszező szerepel az első száz között:
Sorana Cîrstea a 45., Patricia Ţig a 63., Irina Begu a 79., Ana Bogdan a 92. Párosban Raluca Olaru a 41., Monica Niculescu az 52., míg Begu a 63. pozíciót foglalja el.
Legjobb magyarként Babos Tímea a 116. helyen áll.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!