Halep döntőre készül Kolozsváron, akárcsak észt ellenfele

Agerpres 2021. október 30., 22:46

Simona Halep meggyőző játékkal, két szettben legyőzte szombaton az ukrán Marta Kosztyukot, és bejutott a 235.238 dolláros összdíjazású Transylvania Open döntőjébe, ahol a svéd Rebeca Pettersont felülmúló Anett Kontaveittel csap össze.

Halep leütötte a pályáról Kosztyukot, a vasárnapi finálét is esélyesként várja Fotó: TransylvaniaOpen/Facebook

Halep elődöntője mindössze 62 percet tartott a kolozsvári BT Arénában. A mérkőzést végig Simona Halep uralta, a 19 éves ukrán lánynak csak a második szett elején sikerült egy adogatását megnyernie – írja az Agerpres hírügynökség.

Kosztyuk az első játszmában, 3:0-s állásnál orvosi segítséget kért egy combsérülés miatt.

Simona Halep tíz nyerőt ütött, ukrán ellenfele 11-et, viszont utóbbi nagyon sok (38) kikényszerítetlen hibát jegyzett.

A volt világelső és Kosztyuk nemrég az Indian Wells-i torna második fordulójában lépett pályára egymás ellen, akkor is Halep nyert, 7:6 (7:2), 6:1 arányban.

A világranglistán 14. helyezett, Anett Kontaveit a másik elődöntőben a svéd Rebecca Petersont győzte le 6-3, 6-2-re. A 25 éves észt lánynak ez volt sorozatban a kilencedik győzelme.

Halep mindhárom eddigi találkozóján legyőzte Kontaveitet, legutóbb a 2020-as Australian Open negyeddöntőjében, 6:1, 6:1-re.

A román teniszező idei első, pályafutása negyvenedik tornadöntőjét játssza vasárnap a BT Arénában, és Kolozsváron megszerezheti a 23. bajnoki címét.

Szombati győzelméért Simona Halep 16.398 dollárt és 180 WTA-pontot kapott.