A világranglista ötödik helyén álló ukrán teniszező 6:3, 6:3-ra győzte le a volt világelső, jelenleg WTA-13. Halepet.
Elina Szvitolina mindkét szerváját nagyobb hatékonysággal értékesítette a találkozón, ugyanakkor 16 nyerő ütést mutatott be és 14 ki nem kényszerített hibát vétett. Halepnek 24 nyerő ütése és 22 ki nem kényszerített hibája volt.
A tokiói olimpián bronzérmet szerzett ukrán teniszező jelenleg 6–5-re vezeti kettejük egymás elleni mérlegét,
a legutóbbi, a 2019-es világbajnokságon játszott mérkőzésükön is legyőzte Halepet.
Simona Halep 265 ezer dolláros pénzdíjat és 240 ranglistapontot kap az év utolsó Grand Slam-tornáján nyújtott teljesítményéért.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
A január elsején életbe lépett helyi adóemelések egyik leglátványosabb, egyúttal leghevesebben vitatott eleme az autóadó újraszámítása lett. Sok tulajdonos többszörös, óriási nagyságrendű ugrással szembesült.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!