Halep Anisimovával negyeddöntőzik

Dobos László 2022. július 05., 13:06

Öt magyar és hét román sportoló szerepelt a wimbledoni teniszbajnokság főtábláján, közülük csupán Simona Halep jutott be a legjobb nyolc közé, ahol az amerikai Anisimova lesz az ellenfele.

Simona Halep bejutott a legjobb nyolc közé, ahol az amerikai Anisimova lesz az ellenfele Fotó: Facebook/Simona Halep

A 2019-es bajnok Simona Halep 1087 nap után tért vissza a wimbledoni centerpályára, ellenfele a negyedik kiemelt spanyol Paula Badosa volt. Halep az első szettet 23 perc alatt nyerte meg 6:1-re, de a második játszma sem tartott sokkal hosszabb ideig, pontosan egyórás mérkőzésen jutott tovább a negyeddöntőbe, amelyben a 20 éves amerikai Amanda Anisimovával játszik.

Női egyes, nyolcaddöntő: Simona Halep (román, 16.)–Paula Badosa (spanyol, 4.) 6:1, 6:2.