Temesváron tartja edzőtáborát a román csapat, amely tizennégy fős kerettel készül a keménynek ígérkező feladatra: Csehországban megkísérelni kiharcolni a világbajnoki részvételt.
„Négy nagyon erős csoport van az elitkörben, topcsapatokkal. Majdnem mindegyik válogatottnak van esélye kijutni a világbajnokságra. Nem úgy van, mint korábban, amikor csak az első helyezett, vagyis a csoport nagy favoritja jutott ki” – nyilatkozta Robert Lupu, a román válogatott szövetségi kapitánya.
Románia a selejtező elitkörének D csoportjában február 2–5. között Brnóban játszik a továbbjutásért, ellenfelei a házigazda mellett Kazahsztán (amellyel októberben Karácsonkőn már megmérkőzött a vb-selejtező előző szakaszában) és Szlovénia lesznek.
A csoportgyőztes kijut a világbajnokságra, míg a második helyezett pótselejtezőt játszik a C csoport – itt Oroszország, Azerbajdzsán, Szlovákia és Horvátország található – második gárdája ellen. Az idei világbajnokságot szeptember 12. és október 4. között rendezik Litvániában.
„Jó első felkészülési időszak volt, bár az elején kissé csalódott voltam amiatt, ahogyan a játékosok a téli szünetről visszajöttek.
Az utolsó edzésen egy órát akartunk maradni a teremben, a játékosok viszont több mint másfél óra után jöttek le a pályáról. Mondtam nekik, hogy ez az a csapat, amelyet szeretnék, és amelyre szükségem van ahhoz, hogy megküzdjünk a világbajnoki részvételért” – fogalmazott Robert Lupu.
A szövetségi kapitány kiemelte, minden játékos nagyon akart bizonyítani, főleg az a négy fiatal, akiket csak erre az első felkészülési időszakra hívott be a keretbe.
A vasárnap elkezdődött, ugyancsak Temesváron zajló második felkészülési időszakban csatlakoztak a kerethez az alapembereknek számító honosított játékosok, Carlos Ribeiro, Felipe Oliveira, Paulo Ferreira és Savio Valadares.
A csehországi elitkör D csoportjának programja: február 2-án, vasárnap Csehország–Szlovénia, Kazahsztán–Románia; február 3-án, hétfőn Csehország–Románia, Szlovénia–Kazahsztán; február 5-én, szerdán Románia–Szlovénia, Kazahsztán–Csehország.
Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.
Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.
Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.
A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.
A MOGYE beolvasztása után a román többségű marosvásárhelyi „mamutegyetem” soraiba kívánja olvasztani a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemet is. Az egyetemi egyesítés hírét keményen bírálja az Erdélyi Magyar Szövetség.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!