Hirdetés

Gyulay Zsolt a MOB új elnöke

Mandátuma a 2024. évi tisztújító közgyűlésig tart
Fotó: MTI/Illyés Tibor

MTI
2022. január 29., 14:06

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) közgyűlése a kétszeres olimpiai bajnok kajakos Gyulay Zsoltot választotta meg a szervezet új elnökének szombaton.

MTI
2022. január 29., 14:06

Az 57 éves sportvezetőre, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatójára az eseményen megjelent 48 szavazásra jogosult tag közül 34 szavazott, míg a másik jelölt, Hajdu Balázs ügyvéd, olimpikon vitorlázó 14 voksot gyűjtött be. Érvénytelen szavazat nem volt.

Gyulay az eredményhirdetés után elsőként gratulált a „nemes versengésért” Hajdunak, és úgy fogalmazott: kettejük versenye az elnöki posztért „felrázta egy kicsit a MOB-tagságot”.

Hirdetés

„Szeretném megköszönni Kulcsár Krisztián eddig elnök munkáját, és bár sajnálatos, hogy így alakult, másfelől azonban a tagság ennek nyomán egy kicsit elgondolkodott, hogy hogyan tovább” – jelentette ki az új elnök.

A közgyűlésen a szavazás előtt mindkét jelölt 5-5 percben mutatkozhatott be a jelenlévőknek, és ismertethette legfontosabb gondolatait, elképzeléseit, célkitűzéseit. A titkos voksolás és a szavazatszámlálást követően a közgyűlést vezető Dávid Imre ismertette a végeredményt.

Gyulay Zsolt az MTI-nek a megválasztása után azt mondta: a médiaérdeklődést most nagyobbnak érzékeli, mint amikor olimpiát nyert Szöulban.

„Az elmúlt hetek megterhelők voltak, de ilyenkor az embernek ki kell lépnie a komfortzónájából. Ugyanakkor ki kell emelnem, amit Hajdu Balázsnak is elmondtam, hogy nagyon jót tett az egész olimpiai mozgalomnak az, amilyen nemes versenyre késztettük egymást” – nyilatkozta a MOB-elnök.

A kajakozóként hatszoros világbajnok és kétszeres olimpiai ezüstérmes sportvezető hozzátette, ha valaki egy ilyen pozícióba kerül, mint a MOB elnöki posztja, akkor megpróbálja abból a maximumot kihozni.

„Egyértelmű, hogy egy jól működő olimpiai bizottságot szeretnék vezetni, ehhez az első lépés a pekingi téli olimpia után nekiállni az új alapszabálynak. Jelen pillanatban ugyanis egy csonka közgyűlése van a MOB-nak, hiányoznak többek között a klubok, a sporttudomány, vagy az Olimpiai Bajnokok Klubjának és a Sportegyesületek Országos Szövetségének képviselői. Úgy érzem, hogy őket nem lehet kihagyni, és a lefolytatott egyeztetések alapján erre nagy igény is van” – mondta Gyulay Zsolt, és jelezte, mindenképpen fel akarja keresni a jövőben Hajdu Balázst, akinek szerinte „nagyon jó és használható gondolatai” voltak.

Az új MOB-elnök elárulta: hogy ha minden rendben megy, akkor kedden indul Pekingbe, a jövő pénteken kezdődő téli olimpiára.

A 2017-ben megválasztott, pozíciójában 2020 júniusában megerősített eddigi elnök, Kulcsár Krisztián a december 30-i közgyűlésen a maga által kezdeményezett bizalmi szavazásban nem kapta meg a támogatói többséget, ezután január 31-i hatállyal lemondott.

Gyulay Zsolt február elsejétől láthatja el MOB-elnöki feladatait, mandátuma a 2024. évi tisztújító közgyűlésig tart.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Hadnagy Attila az év utolsó meccséről, erősítésekről és az újabb Niczuly-csetepatéról

A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.

Ilyés Róbert a kontinens legképzettebb edzői közé lépett

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.

Székelyhon

Már ma este több százan tüntetni vonultak az oknyomozó dokumentumfilmben feltárt visszaélések miatt

Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.

`
Krónika

Megfizetünk az autóért: tudnivalók a gépjárműadó emeléséről

Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.

Krónika

Oknyomozó portál: az igazságszolgáltatást politikusokból, bírákból és ügyészekből álló érdekcsoport tartja a markában

Az igazságszolgáltatási rendszer egy bírákból és politikusokból álló érdekcsoport kezébe került – állítja a Recorder oknyomozó portál egy szerdán nyilvánosságra került, Foglyul ejtett igazságszolgáltatás című dokumentumfilmben.

Főtér

A bölény az új medve, az állatok elkezdtek bejárni a gazdaságokba, az emberek félnek este kimenni – hírek kedden

Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.

Ez is érdekelheti

Pályán a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda – pénteken a tévében

Erős felvezetővel futunk neki a hétvégének, igazán gazdag program vár ránk pénteken: ebből kiemelkedik a Sepsi OSK idei utolsó mérkőzése – a Conordia Chiajnát fogadja –, illetve az FK Csíkszereda kolozsvári kiszállása a CFR-hez.

Lotti újra a dobogón: Kézdivásárhely büszkesége második lett Észtországban

Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.

Főszerepben az európai kupasorozatok – a csütörtöki sportműsor

A nap síkrosszal és sznúkerrel indul, este pedig jégre lép a román hokiválogatott. Folytatódnak az európai kupaküzdelmek: a Ferencvárosi TC, az FCSB és az Universitatea Craiova egyaránt hazai pályán bizonyíthat az Európa- és a Konferencia-ligában.

Hazai pályán a világ tetején és néha a gödör alján – Helyzetbe hozunk!

Két székely aranyérem a teqball-vb-n, fordulatokkal teli hétvége az Erste Ligában, hullámzó teljesítmény a focibajnokságokban és tanulságos események a kézilabdavébén. Itt a Helyzetbe hozunk! legújabb része.

Negyeddöntőt játszik a kézivébén a magyar válogatott, Puskás–FCSB az ifi BL-ben – a szerdai sportműsor

Húsz év után juthat a legjobb négy közé a világbajnokságon a magyar női kézilabda-válogatott, ezért a társrendező hollandokat kell legyőznie. A Bajnokok Ligája ifi kiadásában magyar–román párharcot rendeznek.

Csíkszeredában gyűlt össze a székelyföldi dzsúdó utánpótlás színe java

A hétvégén Csíkszeredában rendezték a környék egyik legnagyobb seregszemléjeként számontartott Székely Judo Kupát. Ötödik alkalommal töltötte meg az Erőss Zsolt Arénát a székelyföldi dzsúdó utánpótlása.

A Sepsi-SIC hazai meccse, a negyeddöntőknél a kézivébé, folytatódik a foci-BL – a keddi sportműsor

Egy győzelem esetén visszaveszi az első helyet a teremlabdarúgó élvonal tabelláján a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC. A kieséses szakaszhoz érkezett a női kézilabda-világbajnokság. Inter–Liverpool a labdarúgó BL alapszakaszában.

Balázs-Bécsi Máté: maradtak más csúcsok, amiket még el szeretnék érni

A csíkszeredai bowlingozó, Balázs-Bécsi Máté világbajnoki sikere után mesélt a döntő pillanatairól, a győzelem kulcsáról és arról, milyen érzés feljutni a sportág csúcsára.

Györgydeák Apor extázisban játszott, Barabási Kinga nagyot fejlődött

Abszolút sikeres világbajnokságot zártak hazai pályán a székelyföldi teqballosok, Györgydeák Apor és Barabási Kinga két aranyérmet és egy ezüstöt szereztek. A döntők után a főszereplőket és a romániai teqball-válogatott szövetségi kapitányát kérdeztük.

Kézi-vb és topligás focicsaták – a hétfői sportműsor

A napot végigkíséri a kézilabda-világbajnokság, közben a focirajongók topligás és Szuperliga-meccseket nézhetnek. A hétfő este Franciaország–Hollandia rangadóval zárul.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!