A masters atléták a koronavírus-járvány okozta kihagyás után február 20–21-én újra versenyezhettek a fővárosban. A részvétel hiányos volt, nagyon sokan az ismert körülmények miatt maradtak távol. A Hargita és Maros megyei sportolók sikeresen szerepeltek, folytatták a székelyföldiek nagyszerű hagyományát – fogalmazott tudósítónk, Molnár János, aki ezúttal sérülés miatt nem lehetett ott a viadalon.
A székelyföldi veteránok eredményei:
Szabó József (80–84 éves korosztály, Csíkszépvíz) 60 méter síkfutás 1. hely és 400 m síkfutás 1. hely;
Kozomos Lajos (55–59, Szováta) 3000 m síkfutás 3. hely, 1500 m és 400 m síkfutás egyaránt 4. hely;
Nagy Elemér (45–49, Székelyudvarhely) 200 m síkfutás 1. hely, 400 m síkfutás 2. hely, 1500 m síkfutás 4. hely, 3000 m síkfutás 6. hely;
Spânachi Ilie (60–64, Csíkszereda) 60 m síkfutás 3.hely, távolugrás 2. hely, hármasugrás 2. hely;
Barabási Rozália (45–49, Marosvásárhely) 60 m gátfutás 1. hely; 60 m síkfutás 3. hely;
Fülöp Ioan Csaba (70–74, Marosvásárhely) súlylökés 2. hely.
Elfocizgatott, a vezetést megszerezte az FK Csíkszereda a Resicabányai CSM otthonában a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó előtti játéknapjának meccsén. A döntetlennel ők lehetnek elégedettebbek.
Befejeződött a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának nyolcadik fordulója, a zárómérkőzésen kedvező eredmény született a Sepsi OSK-nak. A kiesés ellen küzdő sepsiszentgyörgyiek az utolsó játéknapon győzelem esetén megőrizhetik helyüket az élvonalban.
Egy hároméves kiskorú és egy 33 éves nő vesztette életét hétfőn Mezőcsánban, miután leestek egy szekérről és elütötte őket egy teherautó – tájékoztatja a Kolozs Megyei Rendőr-felügyelőség (IPJ) az Agerprest.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Három kamion volt érintett abban a balesetben, amely hétfőn történt a magyarországi M5-ös autópálya Budapest felé vezető oldalán, Ócsa térségében. Az ütközésben egy román állampolgárságú sofőr súlyosan megsérült, női utasa pedig életét vesztette.
A májusi ősz pedig az Istennek sem akar itt hagyni minket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!