A csapat három női versenyzője Fazekas Katalin (serdülő korosztály 51 kg), Kozma Lívia (junior 60 kg) és Daróczi Vanessza (ifjúsági 52 kg) egyaránt aranyérmet nyertek, Vanessza a legjobb női versenyzőnek járó különdíjat is átvehette.
A fiúk mezőnyében a serdülő korosztályban Búzás Róbert ugyanazzal az egri fiúval találkozott, aki tavaly megnyerte ellene az országos bajnokság döntőjét, a gyergyói sportoló most visszavágott az akkori vereségért és elhozta az aranyat. A serdülők közt két újoncot is avatott az EGÖSK, Fazekas István (48 kg) és Demeter Milán (60 kg) ezüstérmet szereztek.
A junior fiúk versenyében Benedek Péter (48 kg) és Majlát András (63 kg) is az első helyen végzett, míg Covaci Angelo (54 kg) ezüstérmes lett.
Amint Huszár Árpád vezetőedző elmondta, a tavalyi évben 44 kilóban Romániában és Magyarországon is bajnokságot nyerő Benedek most a 48 kilós súlycsoport aktuális magyar bajnokát is legyőzte. A 60 kilóban szintén mind a két országban címvédő Majlát András is két kiváló meccset vívott, a döntőben egy lengyel válogatott fiú ellen győzött.
Ifjúságiaknál Csiki Róbert (63,5 kg) aranyérmes lett, ahogy Popa Jancsi is 54 kilóban, aki csapattársával, Tóth Szabolccsal bokszolt a döntőben. Így Tóthnak jutott az ezüst.
„Mindenki dicséretet érdemel, nagyon szépen teljesítettek a sportolóink. Kiemelem Fazekas Katalin, Daróczi Vanessza, Búzás Róbert, Benedek Péter, Majlát András és Csiki Róbert teljesítményét, mindannyian kiemelkedőt nyújtottak.
– fogalmazott Huszár Árpád vezetőedző.
A gyergyószentmiklósi bokszolók (ahogy más magyarországi versenyeken is), az anyaországi testvérklub, a Felcsút SK színeit képviselték.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!