Hirdetés

Györgydeák Apor megállíthatatlan, Podgoricában is végigverte a mezőnyt

Györgydeák Apor kirobbanthatatlan formában játszott
Fotó: Facebook/Teqball Romania

Székely diadal született a teqballosok európai körversenyének podgoricai állomásán, ahol a világelső Györgydeák Apor ismét legyőzhetetlennek bizonyult, kevesebb, mint két héten belül a második tornagyőzelmét aratta.

Négy játékossal vett részt a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team a Montenegró fővárosában keddtől péntekig rendezett tornán, amely az Európa Játékok kvalifikációs sorozatának negyedik, egyben utolsó állomása volt.

Hirdetés

A világelső Györgydeák Apor nem kellett csoportmérkőzéseket játsszon, az egyenes kieséses szakaszban kapcsolódott be a küzdelmekbe. A legjobb 32 között és a nyolcaddöntőben is kiváló játékkal győzte le lengyel ellenfeleit, Marek Pokwakot és Franczuk Bartlomejt, majd a negyeddöntőben is magabiztosan nyert két játszmában a dán Brian Mengel Thomsen ellen.

A legjobb négy között nagy küzdelemben sikerült kiharcolni döntőbe jutást a magyarországi Katz Balázzsal szemben: az első szettet minimális különbséggel hozta Györgydeák, de a másodikban vetélytársa kiegyenlített, a döntő játszmában aztán magára talált az udvarhelyi klasszis és 12–9-re megnyerte az összecsapást.

Györgydeák ismét az első számú rivális, Blázsovics Ádámmal küzdött meg a pénteki döntőben az aranyéremért.

Az első játszmát magabiztos játékkal húzta be 12–6 arányban a székelyudvarhelyi játékos, majd a másodikban szorosabb volt a csata, Blázsovics meglépett ugyan, de Györgydeák jobban bírta a hajrát, fordított és 12–11-re nyert, ezzel két szettben lezárta a finálét.

•  Fotó: Facebook/Teqball Romania Galéria

Fotó: Facebook/Teqball Romania

A székely világelső egymás után a második kiemelt tornán diadalmaskodott, hiszen kevesebb, mint két héttel ezelőtt a madridi döntőben szintén két játszmában győzte le Blázsovicsot.

Férfi egyéniben érdekelt volt a Góbék tokaji fiatal tehetsége, Levik Boldizsár is, aki remekelt a csoportkörben, három győzelemmel jutott a 32-es főtáblára, ahol azonban két szettben kikapott a későbbi elődöntős, negyedik kiemelt Katz Balázstól.

Az Ilyés Szabolcs/Györgydeák Apor férfi páros kizárólag magyarországi ellenfelekkel mérkőzött meg a torna folyamán, a csoportgyőzelem után a nyolcad- és a negyeddöntőben is három szettben győzött a Dombai Gergő/Bene Zsombor, illetve a Kovácsfi Barna/Csereklye Martin alkotta kettős ellen.
A legjobb négy között az eddigi három kvalifikációs torna győztese és a világranglista második helyezett Bányik Csaba/Katz Balázs duóval találkoztak, akiktől két szoros játszmában szenvedtek vereséget.

•  Fotó: Facebook/Teqball Romania Galéria

Fotó: Facebook/Teqball Romania

A bronzmérkőzésen a világranglista harmadik Blázsovics Ádám/Bakó Ádám kettős következett, akikkel a legutóbbi világbajnokság elődöntőjében is összefutottak. Az első szettet még a székelyföldiek nyerték, a magyarországiak azonban megfordították a párharcot és megszerezték a harmadik helyet.

A Góbék párosa ezzel a januári szkopjei tornához hasonlóan ismét negyedikként végzett, és a világranglista negyedik helyezettjeként jelenleg a 44. a férfi párosok mezőnyében.

A női egyéni versenyben Mitri Rita csoportelsőként jutott tovább a nyolcaddöntőbe, ahol két játszmában ismét alulmaradt a francia Julian Amelie-vel szemben, akitől a madridi kisdöntőben is vereséget szenvedett.

•  Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team Galéria

Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

A Mitri–Ilyés vegyespáros szintén megnyerte a csoportját, majd a legjobb tizenhat között döntő szettben veszített a lengyel Patryk és Ewa Kaminsky ellen, így a kilencedik helyen végzett.

A korai búcsúval eldőlt, hogy Mitri Rita nem lesz tagja a romániai válogatott keretének a nyári Európa Játékokon.

A korábban kvótát szerzett Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs mellett a Marosvásárhelyi Transilvania versenyzői, Barabási Kinga és Dakó Katalin utaznak Krakkóba, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a podgoricai viadalon, Barabási egyéniben bronzérmet szerzett, párosban pedig Dakóval a döntőig meneteltek, ahol két játszmában kikaptak a magyarországi Vasas Lea és Janicsek Zsanett alkotta duótól.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Visszautasítja a vádakat az FK Csíkszereda, jogi lépéseket helyeztek kilátásba

Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.

Eddig húzta, az utolsó veretlen csapatot is legyőzték az Udvarhely körzetiben

Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.

Székelyhon

Megtalálták a két eltűnt kislányt

Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.

`
Krónika

Bárányból készült húsvéti fogások Erdélyben – Jánossy Alíz gasztronómiai szakíró tanácsaival és receptjeivel

A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.

Krónika

Rendőrségi pontosítások az eltűnt dicsőszentmártoni kislányok ügyében

Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti

Indul a 2. Liga újabb játéknapja, kézimeccsek, tenisztornák – a csütörtöki sportműsor

Egy találkozóval megkezdődik a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának második fordulója. A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a nyolcaddöntőknél járnak. Több tenisztorna is terítéken.

Foci nincs, kézi BL-meccsek és tenisz – a szerdai sportműsor

A negyeddöntőért játszik a Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, tenisztornák, sznúker, curling és kerékpározás a felhozatalban.

Előnyben a GYHK, nyomás alatt az FK, kritikus időszak következik – Helyzetbe hozunk!

A kiélezett Erste Liga-elődöntők tanulságai, mi vezetett a román válogatott vb-kudarcához, mi vár a székelyföldi focicsapatokra a rájátszásban és látványos átigazolások a női kézilabdában – itt a Helyzetbe hozzuk! legfrissebb adása.

Világklasszis riválisok után az U21-es mezőny élére állt Török Panka

Aranyérmet szerzett a sepsiszentgyörgyi Török Panka a Golden Belt karateverseny U21-es, 55 kilogrammos súlycsoportjában, miután a felnőttek között világbajnoki érmes ellenfelek ellen is tatamira lépett.

A vb-pótselejtezők mellett barátságos meccset játszik a magyar és a román fociválogatott – a keddi sportműsor

Nagyüzem a focivilágban, megtudjuk melyik négy európai együttes csatlakozik a világbajnoki mezőnyhöz. Csak felkészülési találkozót játszik a magyar és a román labdarúgó-válogatott. A futsalbajnokot fogadja a Marosvásárhely.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak a székelyföldi cselgáncsozók

Huszonhét dobogós helyezést szereztek a székelyföldi judokák a hétvégén a 10. alkalommal megrendezett nagyszebeni Miado’s Nemzetközi Utánpótlás Cselgáncs Kupán, ahol három ország több mint hatszáz sportolója mérte össze tudását.

Sorsdöntő műszaki hiba és taktikai csaták – Nagybányán rajtolt az idei raliszezon

Látványos csatákat, technikai drámákat és váratlan fordulatokat hozott a Máramaros Rali, a román országos bajnokság nyitófutama. A végén a brassói páros, Andrei Gîrtofan és Dorin Pulpea örülhetett, akik pályafutásuk során először nyertek összetettben.

Acélos akarat: Tompa Krisztián sérült vállal is a leggyorsabb romániai motoros

A balși Oltenia Racing Parkban nyitották meg az idei motokrossz-szezont, ahol a vállsérüléssel bajlódó sepsiszentgyörgyi Tompa Krisztián bejelentkezett a címvédésért.

Folytatódnak az elődöntő küzdelmei az Erste Ligában – a hétfői sportműsor

Az elődöntő negyedik mérkőzései következnek a jégkorong Erste Ligában, idegenben lép pályára a Gyergyói HK és a Brassói Corona. A hétfői sportműsorban emellett tenisz, sznúker, röplabda, kosárlabda és curling is szerepel.

Az utolsó gurítások letudva, Eb-re utaztak a székelyföldi bowlingosok

Két székelyföldivel a keretben utazott el Berlinbe a román bowlingválogatott a jövő héten kezdődő ifjúsági Európa-bajnokságra. Egyikük elsőbálozó, a másik már a világeseményekről több érmet szerzett. Jó előjelekkel várják a tornát.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!