Györgydeák Apor megállíthatatlan, Podgoricában is végigverte a mezőnyt

Horváth Bálint Ottó 2023. március 31., 19:52

Székely diadal született a teqballosok európai körversenyének podgoricai állomásán, ahol a világelső Györgydeák Apor ismét legyőzhetetlennek bizonyult, kevesebb, mint két héten belül a második tornagyőzelmét aratta.

Györgydeák Apor kirobbanthatatlan formában játszott Fotó: Facebook/Teqball Romania

Négy játékossal vett részt a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team a Montenegró fővárosában keddtől péntekig rendezett tornán, amely az Európa Játékok kvalifikációs sorozatának negyedik, egyben utolsó állomása volt.

A világelső Györgydeák Apor nem kellett csoportmérkőzéseket játsszon, az egyenes kieséses szakaszban kapcsolódott be a küzdelmekbe. A legjobb 32 között és a nyolcaddöntőben is kiváló játékkal győzte le lengyel ellenfeleit, Marek Pokwakot és Franczuk Bartlomejt, majd a negyeddöntőben is magabiztosan nyert két játszmában a dán Brian Mengel Thomsen ellen.

A legjobb négy között nagy küzdelemben sikerült kiharcolni döntőbe jutást a magyarországi Katz Balázzsal szemben: az első szettet minimális különbséggel hozta Györgydeák, de a másodikban vetélytársa kiegyenlített, a döntő játszmában aztán magára talált az udvarhelyi klasszis és 12–9-re megnyerte az összecsapást.

Györgydeák ismét az első számú rivális, Blázsovics Ádámmal küzdött meg a pénteki döntőben az aranyéremért.

Az első játszmát magabiztos játékkal húzta be 12–6 arányban a székelyudvarhelyi játékos, majd a másodikban szorosabb volt a csata, Blázsovics meglépett ugyan, de Györgydeák jobban bírta a hajrát, fordított és 12–11-re nyert, ezzel két szettben lezárta a finálét.

Fotó: Facebook/Teqball Romania

A székely világelső egymás után a második kiemelt tornán diadalmaskodott, hiszen kevesebb, mint két héttel ezelőtt a madridi döntőben szintén két játszmában győzte le Blázsovicsot.

Férfi egyéniben érdekelt volt a Góbék tokaji fiatal tehetsége, Levik Boldizsár is, aki remekelt a csoportkörben, három győzelemmel jutott a 32-es főtáblára, ahol azonban két szettben kikapott a későbbi elődöntős, negyedik kiemelt Katz Balázstól.

Az Ilyés Szabolcs/Györgydeák Apor férfi páros kizárólag magyarországi ellenfelekkel mérkőzött meg a torna folyamán, a csoportgyőzelem után a nyolcad- és a negyeddöntőben is három szettben győzött a Dombai Gergő/Bene Zsombor, illetve a Kovácsfi Barna/Csereklye Martin alkotta kettős ellen.
A legjobb négy között az eddigi három kvalifikációs torna győztese és a világranglista második helyezett Bányik Csaba/Katz Balázs duóval találkoztak, akiktől két szoros játszmában szenvedtek vereséget.

A bronzmérkőzésen a világranglista harmadik Blázsovics Ádám/Bakó Ádám kettős következett, akikkel a legutóbbi világbajnokság elődöntőjében is összefutottak. Az első szettet még a székelyföldiek nyerték, a magyarországiak azonban megfordították a párharcot és megszerezték a harmadik helyet.

A Góbék párosa ezzel a januári szkopjei tornához hasonlóan ismét negyedikként végzett, és a világranglista negyedik helyezettjeként jelenleg a 44. a férfi párosok mezőnyében.

A női egyéni versenyben Mitri Rita csoportelsőként jutott tovább a nyolcaddöntőbe, ahol két játszmában ismét alulmaradt a francia Julian Amelie-vel szemben, akitől a madridi kisdöntőben is vereséget szenvedett.

Fotó: Facebook/Góbék Teqball Team

A Mitri–Ilyés vegyespáros szintén megnyerte a csoportját, majd a legjobb tizenhat között döntő szettben veszített a lengyel Patryk és Ewa Kaminsky ellen, így a kilencedik helyen végzett.

A korai búcsúval eldőlt, hogy Mitri Rita nem lesz tagja a romániai válogatott keretének a nyári Európa Játékokon.

A korábban kvótát szerzett Györgydeák Apor és Ilyés Szabolcs mellett a Marosvásárhelyi Transilvania versenyzői, Barabási Kinga és Dakó Katalin utaznak Krakkóba, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a podgoricai viadalon, Barabási egyéniben bronzérmet szerzett, párosban pedig Dakóval a döntőig meneteltek, ahol két játszmában kikaptak a magyarországi Vasas Lea és Janicsek Zsanett alkotta duótól.