A magyar szövetség pénteki híre alapján nyolc év után kerül be ismét magyar vízilabdázó az ISHOF-ba: az idei, jublieumi 60. gálán a hetvenes évek aranycsapatának kapusa, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Molnár Endre lesz a sportág legnagyobbjait felvonultató panteon tagja.
A 79 éves Molnár Endre Gyergyószentmiklóson született, 200 alkalommal őrizte a magyar vízilabda-válogatott hálóját, négy olimpián vett részt, mindegyikről éremmel tért haza: a montreali arany mellett Münchenben ezüstöt, Mexikóvárosban és Moszkvában pedig bronzot nyert a nemzeti csapattal. Emellett 1973-ban világbajnok, 1974-ben és 1977-ben pedig Európa-bajnok lett, továbbá van két vb-ezüstje is 1975-ből és 1978-ból.1976-ban, Montreálban a dobogó legfelsőbb fokáig jutott, de nyert vb-t, Eb-t és Világkupát is.
„Ennél nagyobb elismerést nehéz kitalálni, szerintem ez felette áll a Nemzet Sportolójának is” – mondta Molnár a hazai szövetség megkeresésére. Hozzátette, nem tartja valószínűnek, hogy ott lesz a beiktatási ünnepségen, mert „már nincs olyan állapotban, hogy ilyen hosszú repülőutakra vállalkozzon”.
Az ISHOF-be legutóbb 2017-ben Bondár András révén került be magyar vízilabdázó, tavaly az úszóknál Gyurta Dániel részesült az elismerésben.
A beiktatási ünnepségre az ISHOF-jubileum miatt kivételesen nem az intézmény Fort Lauderdale-i központjában, hanem júliusban, a szingapúri világbajnokságon kerítenek sort.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!