A Beszterce és Dornavátra közötti Borgói-hágón található Báránykőn (Piatra Fântânele) három sífutó verseny is zajlott a hétvégén, ahol a Gyergyói ISK sportolói is rajthoz álltak.
Az első verseny a Beszterce Kupa volt, amelyre szombaton került sor. Itt szabad stílusban versenyeztek és a következő eredményeket érték el a gyergyói sportolók. A gyerek korosztályban (3 km) a lányoknál Páll Boglárka nyert, Balázs Barbara a második helyen végzett, Baricz Barbara pedig a negyedik lett. A fiúknál Bernád István szerezte meg az első helyet, Köllő Koppány a negyedik helyen zárt, a serdülő korosztályban (5 km) Bernád Andrea nyert, Balázs Izabella másodikként ért célba. Díjat kapott Romfeld Fanni is, aki a kezdők 1,2 kilométeres távján indult.
A Beszterce Kupa versenyszámai egyben a Gravity tömegsport kupába is beszámítottak, de másként csoportosított korosztályok szerint, külön díjazással. Itt is gyűltek az érmek. A 10–14 éves korosztályban Páll Boglárka nyert Balázs Barbara előtt, míg a fiúknál Bernád István lett az első. A 14–18 éveseknél Bernád Andrea bronzérmet szerzett.
Ebben a versenykategóriábann nemcsak a gyermekek és fiatalok, hanem minden korosztály rajthoz állhatott, és a felnőttek között is lehetett gyergyói sikernek örvendeni. A nyílt (korosztálytól független) versenyben Tankó Elemér nyerte az 50 év felettiek viadalát.
Vasárnap a Ștefan Berbecaru emlékkupa zajlott, az egy nappal korábbihoz hasonló eredményekkel. A gyerek korosztályban Páll Boglárka győzött, megelőzve Balázs Barbarát, Haineală Vivien a negyedik lett. A fiúknál ismét Bernád István bizonyult a legjobbnak, Köllő Koppány negyedikként zárt, míg a serdülő korosztályban Balázs Izabella nyert Bernád Andrea előtt.
– közölte Romfeld László edző.
A Gyergyói ISK sífutóinak költségeit a szakosztály edzői saját zsebükből fizették. Remélik, hogy majd valamikor lesz pénz és megtérítik számukra a kiszállás költségeit.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Az első román–török vébéselejtező végén a félholdasok örülhettek, és nem is akárhogy: a férfi kézilabda-világbajnokság előselejtezőjében vasárnap este, ötgólos hátrányból idegenben harcolták ki az esélyesebb Románia ellen a továbbjutást.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!