A Brassóban lezajlott Drakula Kupán a serdülő (U14-es) korosztályban Srof Kevin (42 kg) és Bogyor Dávid (63 kg) szerzett aranyakat, míg a juniorok (U16) mezőnyében Benedek Péter (54 kg), Búzás Róbert (60 kg) és Mailát András (66 kg) is a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel győztes mérkőzések után, Sinka Botond (57 kg) és Rácz Alex (54 kg) pedig második helyezettként zárták a viadalt, ahol az ország csaknem minden meghatározó klubja képviseltette magát
A felnőttek mezőnyében a 63,5 kilós súlycsoportban Csiki Róbert is aranyérmet ünnepelhetett.
A kolozsvári Erdélyi Öv (Centura Transilvaniei) verseny döntőiben a junioroknál Majlát András, Búzás Róbert, Benedek Péter is legyőzte ellenfelét, míg az 52 kilogrammos súlycsoportban az EGÖSK két bokszolója találkozott. Sinka Botond és Rácz Alex mérkőzését előbbi nyerte, egyhangú pontozással.
A serdülőknél Bogyor Dávid győzött, Srof Kevin viszont ezüstérmes lett.
Huszár Árpád vezetőedző értékelése szerint mindenki jól teljesített, a győztesek is, és azok is, akik ezúttal alulmaradtak. Ilyenkor nem a győzelem a legfontosabb, hanem, hogy mindenki kihozza magából a maximumot és ez meg is történt – szögezte le.
Az EGÖSK csapata mindkét viadalon elnyerte az első helyet a klubok közti összevetésben is.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!