Magyarország egyik legrangosabb utánpótlás ökölvívó tornájára, a Bornemissza Gergely Emlékversenyre idén 22 ország 624 sportolója nevezett, az egyhetes viadal kiváló lehetőséget kínált a nemzetközi szintű tapasztalatszerzésre.
A gyergyószentmiklósi klubot az U17-es korosztályban Srof Kevin (57 kg), az U19-esek között pedig Fazakas István (65 kg) és Búzás Róbert (70 kg) képviselte. A sportolókat Huszár Árpád vezetőedző és Huszár Dávid edző készítették fel.
Az EGÖSK ökölvívói kiválóan kezdték a tornát. Srof Kevin egyhangú pontozással győzte le Kozák Nikolaszt, Fazakas István ugyanígy múlta felül Horváth Tamást, míg Búzás Róbert már az első menetben döntő fölénnyel nyert Földvári Milán ellen.
A folytatásban még keményebb feladatok vártak a versenyzőkre. Búzás Róbert a negyeddöntőben a dán bajnok Holm Casper ellen lépett szorítóba. A rendkívül intenzív és agresszív mérkőzésen végig magabiztosan bokszolt, többször is megrendítette ellenfelét, és végül egyhangú pontozással biztosította helyét az elődöntőben.
Fazakas István a francia Zahlag Housni ellen vívott szoros, kiegyenlített mérkőzést, amely végül 3–2-es megosztott pontozással a francia ökölvívó javára dőlt el. Srof Kevin szintén kiélezett összecsapáson maradt alul finn ellenfelével, Frants Donyval szemben. Bár a harmadik menetben vetélytársára számolni is kellett, ez végül nem bizonyult elegendőnek a győzelemhez.
A torna legnagyobb kihívása Búzás Róbertre várt az elődöntőben, ahol a háromszoros kazah bajnok és Ázsia-bajnok Kobey Orazaly ellen kellett helytállnia. Az előzetesen kidolgozott taktika eredményesnek bizonyult, Róbert az első menetet 5–0 arányban nyerte meg. A döntőbe jutásért zajló mérkőzés végig rendkívül szoros és kiélezett volt, végül a kazah versenyző 3–2-es megosztott pontozással bizonyult jobbnak. Búzás így bronzéremmel zárta a rangos nemzetközi tornát.
A szakmai stáb szerint az eredmények igazolták a Gyergyószentmiklóson zajló munkát.
A három sportoló a várakozásoknak megfelelően teljesített a rendkívül erős nemzetközi mezőnyben, és értékes visszajelzéseket adtak a felkészültségi szintről.
„Robi bronzéremmel zárta a versenyt, de számomra a legfontosabb a visszajelzés az volt, hogy amit láttunk, az igazolja a befektetett munkát.
– fogalmazott Huszár Árpád vezetőedző.
A Bornemissza Emlékverseny után nem következett pihenő. Ezen a héten a román U19-es és felnőtt válogatott részvételével közös edzőtábor zajlik Gyergyószentmiklóson. A program során közös edzések, technikai foglalkozások és szakmai programok segítik a fejlődést, pénteken 15 órától pedig nyílt sparring eseményre várják az érdeklődőket, ahol a helyi sportkedvelők testközelből láthatják a román válogatott és a Godako ökölvívóinak munkáját.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!