Gyergyói aranyérmek és több dobogós helyezés a magyar ökölvívó utánpótlás bajnokságon

Gergely Imre 2021. november 15., 11:20 utolsó módosítás: 2021. november 15., 11:22

Tíz érmet, köztük két aranyat szereztek a gyergyószentmiklósi bokszolók a magyarországi serdülő és junior ökölvívó bajnokságon. Az egyéni sikerek mellett csapatban is bajnokok lettek a serdülők.

Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

Benedek Péter a serdülő (U14-es) korosztály 44 kg-os súlycsoportjában, Majlát András a 60 kg-osok versenyében szerzett aranyérmet az Egerben megrendezett országos bajnokságon.

Ezeken kívül még további nyolc érem került a gyergyószentmiklósi székhelyű Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub sportolóinak nyakába. Fazekas Katalin a serdülő 51 kg-os súlycsoportban, Búzás Róbert a serdülő 50 kilóban lett ezüstérmes. A junior (U16-os) korosztályban András Klaudia a 46 kg-os, Kozma Lívia a 57 kilós súlycsoportban állhatott fel a dobogó második fokára.

Bronzérmesek lettek Vajda István (serdülő 42 kg), Dinka Botond (serdülő 44 kg), Páll Szilveszter (junior 54 kg), Pop Iuliu Gyula (junior 54 kg). Milotay Dávid (junior 50 kg) is közel állt ahhoz, hogy elődöntőben bokszolhasson, de végül a negyeddöntőben alulmaradt, így az ötödik lett.

A serdülők által elért eredmények összesítésben azt jelentették, hogy a gyergyóiak a korosztály csapatbajnokságát is megnyerték, a csepeli és a házigazda egri klubot megelőzve.

Majlát András még egy különdíjat is begyűjtött. A szervezők értékelése szerint a 60 kilós fiúk döntője volt ebben a korcsoportban a legjobb, legszínvonalasabb mérkőzés. Itt szerezte meg Majlát András a bajnoki címet a Kőbánya Box Klub versenyzőjével, Leiner Krisztiánnal szemben.

A magyarországi versenyrendszerben a Felcsút SK színeiben bokszoló gyergyói gyerekeket és fiatalokat Huszár Árpád és Huszár Dávid edzők irányították a sarokból, őket pedig Máthé István és Hadnagy László segítették.