Gyergyói arany, ezüst és bronz a magyar ökölvívó bajnokságról

Gergely Imre 2024. szeptember 30., 17:31

Hat sportolóval indult a gyergyószentmiklósi központtal működő Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub az U12-es és serdülő magyar országos bajnokságon. Közülük hárman éremmel a nyakukban térhettek haza.

Remekeltek a gyergyóiak Magyarországon Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

Hajdúszoboszlón rendezték idén az U12-es és serdülő magyar országos bajnokságot, ahol a gyergyói ökölvívók ismét több dobogós helyezést szereztek, köztük egy aranyat. Döntőbe ketten jutottak, Bakos Brigitta a serdülő (U14-es) lányok 42 kilós súlycsoportjában Ékes Rozáliával mérkőzött meg. Brigitta a második menetben döntő fölénnyel győzött, akárcsak az elődöntőben. Nagyszerű teljesítménnyel, megérdemelten lett aranyérmes.

Szabó Zalán az U12-esek 42 kilós súlycsoportjában Rézműves Atosz ellen bokszolt az aranyéremért. Sajnos nem sikerült győznie, ő ezüstérmes lett. Bronzérmes lett az U12-es Szőcs Karád, akinek ezúttal az elődöntő jelentette a végállomást. Ezen a versenyen ötödik helyezettként végzett Koncsag Zsolt és Nagy Adorján, Srof Kevin pedig most nem jutott a nyolc közé. A sportolókat Huszár Dávid és Máthé István irányította.

Amint az EGÖSK vezetője, Huszár Árpád a Székely Sportnak elmondta, lehettek volna jobbak is az eredmények, de ez most így alakult, mindenki ügyes volt, és jövőre még ügyesebbek lesznek – tette hozzá.

•  Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub
Fotó: Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub

Huszár elmondta még, hogy a magyarországi versenyt megelőzően tanítványai a Dracula Boxing Show versenyen is ringbe szálltak, ami egy kiváló felkészülési lehetőség volt a magyar bajnokságra. Bakos Brigitta ott is döntő fölénnyel nyert, első helyet szerezve és ezt a kiváló teljesítményt folytatta Hajdúszoboszlón is.

Az EGÖSK több sportolója a következő napokban Angliában, erős edzőpartnerekkel készül a rájuk váró nemzetközi viadalokra. Búzás Róbert október végén Bahreinben versenyez a középiskolások „olimpiáján”, a Gymnasiade versenyen, ahol az U16-ospok mezőnyében képviseli majd Magyarországot.
Mailát András és Benedek Péter pedig az ifjúsági világbajnokságon szerepel majd. A Horvátországban sorra kerülő viadalon a magyar válogatott edzői stábjának tagjaként Huszár Árpád irányítja majd őket.