Vasárnap értek véget a 13 ország válogatottjának részvételével megrendezett Gyergyó Open ökölvívó viadal döntői, az pedig biztos, hogy van mire büszkének lennie az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklubnak. Az U14-es korosztály számra szombaton rendezték a finálékat, ahol Fazakas Katalin (51 kg) az ukrán Adamovics Angelina ellen lépett szorítóba, és végig kiválóan teljesített, amit a pontozóbírók döntése is megerősített, Katalin egyhangú pontozással győzött és szerezte meg az aranyat.
Fazakas Katalin a Gyergyó Openen jelenlévő szakemberek szavazatai alapján a torna legjobb U-14es női versenyzőjének járó különdíjat is átvehette.
Tallósi Vanessza (57 kg) szintén aranyérmes lett, de ürüm az örömben, hogy a román ellenfele nem vállalta az összecsapást, nem jelent meg a mérkőzésen, így Vanessza nem mutathatta meg a tudását a hazai szurkolók előtt.
Az U14-esek mezőnyében még Fazakas István (46 kg) képviselte az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklubot. A döntőben a román korosztályos bajnok Edwin Petreával találkozott. Végig szoros küzdelem zajlott a ringben, ahol végül Petrea győzött. Érdemes tudni, hogy az ezüstérmes István mindössze 10 hónapja kezdett el ismerkedni az ökölvívással,
Petrea már azelőtt bajnok volt, mielőtt a gyergyói fiú először bokszkesztyűt húzott volna a kezére.
Az U14-es korosztályban egy bronzérmet is szereztek a gyergyóiak Búzás Róbert (54 kg) révén. Róbert az elődöntőben megosztott pontozással maradt alul egy román ellenféllel szemben, úgy, hogy a csarnokban mindenki őt látta jobbnak.
Az EGÖSK U14-esei tehát két aranyéremmel, egy ezüsttel és egy bronzzal zárták a Gyergyó Opent.
Közülük Fazakas Katalin, Tallósi Vanessza, és Fazakas István Magyarország válogatottjának színeiben, Búzás István romániai válogatottként szerepelt.
A junior (U16-os) korosztályban Majlát András az elődöntőben nagy csatában, megosztott pontozással veszített az egy évvel idősebb bolgár fiúval, a tavalyi Európa-bajnokság dobogósával, Konsztantin Kosztovval szemben, így ő bronzéremmel zárta a viadalt.
Kozma Lívia ugyan saját súlycsoportjában (60 kg) indult volna a versenyen, de itt nem volt más jelentkező, így a 63 kg-os mezőnybe nevezett be. A döntőben a ciprusi Christina Ntzagarian ellen bokszolt. Nagyon szoros és látványos mérkőzésen szurkolhatott a teltházas csarnok, melynek végén ellenfele kezét emelte fel a mérkőzésvezető, ennek köszönhetően Lívia ezüstéremmel zárt.
Benedek Péter (46 kg) Nicolas Boncuval csapott volna össze a fináléban, de a román gyerek visszalépett a küzdelemtől. Így Péter meccs nélkül gyarapította arannyal Magyarország kollekcióját.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!