Vasárnap értek véget a 13 ország válogatottjának részvételével megrendezett Gyergyó Open ökölvívó viadal döntői, az pedig biztos, hogy van mire büszkének lennie az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklubnak. Az U14-es korosztály számra szombaton rendezték a finálékat, ahol Fazakas Katalin (51 kg) az ukrán Adamovics Angelina ellen lépett szorítóba, és végig kiválóan teljesített, amit a pontozóbírók döntése is megerősített, Katalin egyhangú pontozással győzött és szerezte meg az aranyat.
Fazakas Katalin a Gyergyó Openen jelenlévő szakemberek szavazatai alapján a torna legjobb U-14es női versenyzőjének járó különdíjat is átvehette.
Tallósi Vanessza (57 kg) szintén aranyérmes lett, de ürüm az örömben, hogy a román ellenfele nem vállalta az összecsapást, nem jelent meg a mérkőzésen, így Vanessza nem mutathatta meg a tudását a hazai szurkolók előtt.
Az U14-esek mezőnyében még Fazakas István (46 kg) képviselte az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklubot. A döntőben a román korosztályos bajnok Edwin Petreával találkozott. Végig szoros küzdelem zajlott a ringben, ahol végül Petrea győzött. Érdemes tudni, hogy az ezüstérmes István mindössze 10 hónapja kezdett el ismerkedni az ökölvívással,
Petrea már azelőtt bajnok volt, mielőtt a gyergyói fiú először bokszkesztyűt húzott volna a kezére.
Az U14-es korosztályban egy bronzérmet is szereztek a gyergyóiak Búzás Róbert (54 kg) révén. Róbert az elődöntőben megosztott pontozással maradt alul egy román ellenféllel szemben, úgy, hogy a csarnokban mindenki őt látta jobbnak.
Az EGÖSK U14-esei tehát két aranyéremmel, egy ezüsttel és egy bronzzal zárták a Gyergyó Opent.
Közülük Fazakas Katalin, Tallósi Vanessza, és Fazakas István Magyarország válogatottjának színeiben, Búzás István romániai válogatottként szerepelt.
A junior (U16-os) korosztályban Majlát András az elődöntőben nagy csatában, megosztott pontozással veszített az egy évvel idősebb bolgár fiúval, a tavalyi Európa-bajnokság dobogósával, Konsztantin Kosztovval szemben, így ő bronzéremmel zárta a viadalt.
Kozma Lívia ugyan saját súlycsoportjában (60 kg) indult volna a versenyen, de itt nem volt más jelentkező, így a 63 kg-os mezőnybe nevezett be. A döntőben a ciprusi Christina Ntzagarian ellen bokszolt. Nagyon szoros és látványos mérkőzésen szurkolhatott a teltházas csarnok, melynek végén ellenfele kezét emelte fel a mérkőzésvezető, ennek köszönhetően Lívia ezüstéremmel zárt.
Benedek Péter (46 kg) Nicolas Boncuval csapott volna össze a fináléban, de a román gyerek visszalépett a küzdelemtől. Így Péter meccs nélkül gyarapította arannyal Magyarország kollekcióját.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!