Gyerekek és veteránok squash-versenye zajlott Csíkszeredában

Dobos László 2023. május 09., 11:47 utolsó módosítás: 2023. május 09., 12:01

Két squash-versenyt rendeztek párhuzamosan az elmúlt napokban Csíkszeredában. A Transylvanian Tennis & Squash Sportklub szervezésében gyerekek és veterán fallabdáztak.

A fiúk versenyének legjobbjai Fotó: Forrás: Szász László

Csíkszeredában tartották a veteránok számára kiírt squash Román Kupát, amellyel egyedidőben gyermekversenyt is rendeztek a csíkszeredai Transylvanian Squash Klub pályáin. A két vetélkedőre Románia nagy klubjai képviseltették magukat, a megmérettetésen Temesvártól Konstancáig Bukarest, Kolozsvár, Nagyvárad, Arad, Brassó, Sepsiszentgyörgy és Călărași is képviselve volt, összesen 86 fallabdázó nevezett.

Az idősebbekknél, a +45-ös kategóriában a temesvári Marcel Răsădean, a +35-ösöknél a bukaresti Petru Cotruța, míg a női +35-es kategóriában a temesvári Némedi Anna lett az első.

Szász László klubvezető, edző és András Mikolt Fotó: Forrás: Szász László

A gyermekek versenyén döntőt játszott a 11 éves csíkszeredai András Mikolt, aki az U13-as korosztályban indult és a második helyen végzett, a döntőben kikapott a kolozsvári Balogh Andreától. A csíkszeredai Sánta Ábel a negyedik helyen végzett, az ő útját a döntőbe jutásért a Bukarestnek versenyző, nepáli Lama Dawa Gyaljen akadályozta meg. A nepáli fiú végül megnyerte a csíkszeredai gyermekversenyt.