A szatmárnémeti versenyző szerdán a Neom és Al-Ula települések közötti 342 kilométeres mért szakaszon a második helyen ért célba kategóriájában, a teljes motoros mezőnyben pedig a 30. helyen végzett.
Két szakasszal a világ legnehezebb sivatagi terepralijának vége előtt Gyenes a második helyen áll a Malle Moto rangsorában a litván Arunas Gelazninkas mögött, és összetettben előrelépett a 25. pozícióba.
Mindezzel Mani töretlenül halad célja elérése felé, hiszen az idei Dakaron azt szeretné, hogy dobogós legyen a Malle Moto rangsorában, illetve a legjobb 30 között végezzen összetettben.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!