Gyenes kissé visszaesett a mezőnyben a keddi etapon

Horváth Bálint Ottó 2021. január 05., 17:51 utolsó módosítás: 2021. január 05., 19:28

A szatmári Gyenes Emánuel kategóriájában a hatodik, a motorosok összetett versenyében az 50. helyen zárta a szaúd-arábiai Dakar Rali keddi, harmadik szakaszát.

Számos akadály nehezítette a szatmári motoros dolgát, de sikerült célba érnie Fotó: Facebook/Emanuel Gyenes, Rally Zone

Ezen a versenynapon Wadi Ad-Dawasirban volt a rajt és a befutó is, a versenyzőkre egy 630 kilométeres erőpróba várt, ebből 403 kilométer volt a mért táv.

Gyenes Emánuel a szervizcsapat nélküli motorosok különversenyében, azaz a Malle Moto kategóriában az élről várta ezt az etapot, amelyet 4 óra, 36 perc és 30 másodperc alatt teljesített.

Ez az időeredmény a hatodik helyre volt elegendő, amivel visszaesett kategóriája negyedik helyére, de a motorosok összetett versenyében is rontott öt helyet, így jelenleg a 37. pozíciót foglalja el.

A szatmári motorosnak azonban már a szakasz elejétől nagy gondjai akadtak, ugyanis eltört egy tömlő az első üzemanyagtartályból, és sok időt veszített, mivel az üzemanyagot az első tartályból a hátsóba kellett juttatnia. Ráadásul, a homokos fennsíkon gyors volt a pálya, a pilóták dolgát a kanyonok, nagy kövek, dűnék és száraz folyómedrek is nehezítették.

A szerdai versenynapon Wadi Ad-Dawasir és Rijád között a leghosszabb etap következik, amelyen a mért szakasz 337 kilométer lesz, de a célba érkezéshez 476 kilométernyi összekötő távot is teljesíteniük kell a versenyzőknek.