Gyenes Emánuel a napokban Marseille-be utazott és átadta KTM-jét a Dakar Rali szervezőinek, akik a franciaországi kikötővárosból Dzsiddába szállítják a motorkerékpárokat.
A szaúd-arábiai viadal 2021. január 3–15. között zajlik, a versenyzőknek pedig összesen 7650 kilométert kell megtenniük a célig, ebből 4800 kilométer mért szakasz lesz.
A szatmári motoros pályafutása 11. Dakar Ralijára készül, és az előző évekhez hasonlóan ezúttal is a Malle Moto, azaz a szerviz nélküli motorosok kategóriájába nevezett be.
Az Autonet Motorcycle Team versenyzőjének célja, hogy a kategóriáján belül dobogós helyen zárja a Dakart, összetettben pedig a legjobb harminc között végezzen.
„Nagyon örülök, hogy rajthoz állhatok a 2021-es Dakaron, hiszen azt hittem, a júniusban elszenvedett sérülésem miatt ki kell hagynom ezt a kiírást. A felépülésem viszont jól haladt és idővel egyre optimistább lettem.
A legfőbb teszt számomra a Red Bull Romaniacs volt október végén. Ezt a versenyt nem csak befejeznem sikerült, hanem az Iron-kategóriában győzni is tudtam. Ez után döntöttem el, hogy indulok a Dakaron” – mondta Gyenes, megköszönve a segítséget a támogatóinak.
Gyenes Emánuel a tervek szerint december 27-én utazik el Szaúd-Arábiába, ahol kétnapos karantén és egy Covid-tesztelés vár rá. Január 1-jén és 2-án műszaki ellenőrzés szerepel a programban, majd az új év harmadik napján elkezdődik a 2021-es Dakar Rali, amelyen Gyenes 29-es rajtszámmal versenyezhet.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!