A Teqball World Series ötödik, pekingi versenyén 60 000 dollár volt a tét, így nem csoda, hogy nagyon erős mezőny gyűlt össze a kínai fővárosban. Három kategóriában, férfi egyesben, férfi párosban és vegyes párosban mérték össze tudásukat a sportolók.
Az egyéni verseny a 2022-es világbajnok székelyudvarhelyi Györgydeák Apor sikerével ért véget.
Kissé nehezen indult be a játéka, az egyenes kiesési szakaszban viszont már megállíthatatlan volt, az elődöntőben a négyszoros egyéni világbajnok Blázsovics Ádám ellen győzött szettveszteség nélkül. A fináléban a Góbéknál klubtársa, a 19 éves lengyel Marek Pokwap várta, aki a négy között a párosban háromszoros vb-győztes szerb Bogdan Marojevicset verte meg.
A döntőben Györgydeák folytatta ellenállhatatlan játékát, Pokwapnak nem volt esélye a győzelemre.
A székely világelső behúzta újabb aranyérmét – ez idei kilencedik elsősége – és már 36 meccs óta veretlen, 2024-ben még nem kapott ki.
A párosoknál két magyar aranyérem született, a vegyeseknél az Ács Krisztina, Bányik Csaba, míg a férfi párosoknál a Bányik/Katz Balázs duó lett első.
A Góbék további eredményei Pekingben:
– Ilyés Szabolcs a nyolcaddöntőben búcsúzott, így kilencedik helyen végzett;
– vegyesben a Györgydeák–Barabási Kinga a negyeddöntőben kapott ki a Katz Balázs–Kota Gabriella párostól, így ötödikek lettek;
– férfi párosban az Ilyés–Noah Dahlmann kettős a nyolcaddöntőben esett ki, míg a Pokwap–Adrian Duszak a negyeddöntőig jutott;
– a torna különdíját, a legjobb férfi játékos címet a Góbék fiatal játékosa, Marek Pokwap érdemelte ki.
A World Series Budapesten folytatódik, október 3–6. között a Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnokban rendezik a hatodik, egyben az utolsó állomást.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Az utolsó edzés előtti technikai értekezleten, a Szlovákiába való elutazás előtt rosszul lett Mircea Lucescu, a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, akinek sikerült stabilizálni az állapotát.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 18-án lezárult a levélszavazáshoz szükséges regisztráció azoknak a magyar állampolgároknak, akik nem rendelkeznek magyarországi lakóhellyel. A további teendőket Grezsa Csabával, Magyarország kolozsvári főkonzuljával jártuk körül.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!