Hirdetés

Futófesztiválra készül Csíkszereda, hétvégén útlezárások lesznek

Évről évre nő az érdeklődés
Fotó: Halmágyi Zsolt

2023. szeptember 13., 10:23

Meghaladja az ezret azoknak a száma, akik beneveztek a harmadik kiírásához érkezett csíkszeredai futóversenyekre, a Running Festivalra. A hétvégi esemény ideje alatt útlezárásokra és forgalomkorlátozásra kell számítani.

2023. szeptember 13., 10:23

Harmadik kiírásához érkezett a kétnapos csíkszeredai futófesztivál, amelyet pénteken és szombaton rendeznek Csíkszeredában.

A szervezők közleménye szerinti Székelyföld legnépszerűbb futófesztiváljára idén 1123-an neveztek be.

Hirdetés

A futamokon való részvétel az alábbiak szerint alakul:
– Gyermelyi maraton – 63 induló,
– Amigo félmaraton – 193 induló,
– Harvíz 5 km-es futam – 116 induló,
– Gerkon Elektro 10 km-es verseny – 148 induló.

•  Fotó: Halmágyi Zsolt Galéria

Fotó: Halmágyi Zsolt

Összesen 41 négytagú csapat nevezett be a Gordius Relay váltóra, ez 164 sportolót jelent, míg a pénteki Tusnad Night Trail esti futásnak 107 résztvevője lesz. A legnépszerűbbnek a korábbi évekhez hasonlóan idén is a Harmopan családi futam bizonyult: szombaton délután 95 család áll majd rajthoz különböző korú gyermekekkel, hogy teljesítse a 2,5 kilométert Csíkszereda központjában.

A futófesztivál legidősebb versenyzője egy 1939-ben született 84 éves csíkszeredai futó. A fesztiválra részvevők érkeznek az ország több mint húsz megyéjéből, valamint Magyarországról.

„2021-ben azzal a céllal indítottuk útra a Running Festival Csíkszeredát, hogy több legyen, mint egy egyszerű futóverseny. Egy olyan fesztivált álmodtunk meg, amely a futás ünnepe, amely nem a tempóról, nem az eredményekről szól, hanem arról, hogy minden részvevő jól érezze magát.

Ugyanakkor nem titkolt vágyunk volt minél több futót idevonzani az országból, de akár külföldről is,

bízva abban, hogy így megismerik városunkat, és majd visszatérnek családjaikkal, barátokkal. A nevezések számát nézve úgy gondolom, sikerült az álmot valóra váltani: évről évre egyre többe regisztrálnak erre a csodálatos fesztiválra” – fogalmazott Korodi Attila polgármester.

•  Fotó: Halmágyi Zsolt Galéria

Fotó: Halmágyi Zsolt

„Hatalmas öröm számomra, hogy a Running Festival Csíkszereda egyre népszerűbb a futók körében, ugyanakkor megtisztelő, hogy az amatőrök mellett a profi sportolók is számon tartják. Nem csupán főszervezőként, hanem egykori sportolóként is örvendek a több mint ezer benevezőnek és remélem, hogy a kétnapos fesztivál meghozza a kedvét az idén távol maradóknak is.

Közkívánatra idén egy 10 kilométeres futammal bővítettük a kínálatot, és jövőre is tervezünk újdonságokat bevezetni, egyaránt kielégítve gyermekek és felnőttek igényeit.

Hálás vagyok, hogy a helyi vállalkozók idén is mellénk álltak, sőt újabbak csatlakoztak hozzánk, bizonyítva, hogy számukra is fontos az egészséges életmód mozgás általi népszerűsítése, a közösségi életérzés megerősítése. Remélem, a nézők számára is izgalmas élmény lesz a sportesemény” – mondta el Miklós Edit főszervező.

A program

A futófesztivál pénteken az éjszakai terepfutással veszi kezdetét, ennek távja 7 km, és a csíksomlyói kegytemplomtól az 1033 méter magas Nagysomlyó-hegyére, a messzelátóhoz fognak kifutni a kötelező módon fejlámpával rajthoz álló versenyzők.

Szombaton kerül sor a további futamokra, így a 42 km-s maratonra, a 21 km-s félmaratonra, a négy versenyzőből álló csapatok maratoni váltójára, valamint a 10, illetve az 5 km-s futamokra. A szombat délutáni utolsó futam a családoké lesz.

•  Fotó: Halmágyi Zsolt Galéria

Fotó: Halmágyi Zsolt

A fesztiválon minden rajthoz álló sportoló indulócsomagot kap, a maraton, a félmaraton és a maratoni váltó részvevői közül a legjobbaknak pénzjutalom jár. A maratoni futam esetében külön díjazzák a leigazolt, illetve az amatőr versenyzőket. A leigazolt versenyzők mezőnyében a maratoni táv első helyezettje 2000 lejt, a második 1500-at, a harmadik 1000 lejt kap. Szintén a maratoni futamban az amatőröknél a dobogós helyezésekért 1500, 1000 és 750 lej jár.

A félmaraton, illetve a maratoni váltó esetében az első helyezésért 1000, a másodikért 750, a harmadik helyezésért pedig 500 lej jár. A további futamokban a „befutóérmek” mellett a különböző korosztályok első három helyezettje ajándékcsomagban részesül.

Érdekessége a fesztiválnak, hogy a maraton, a félmaraton és a maratoni váltó útvonalán helyi zenészek, zenekarok lelkesítik majd a versenyzőket és a szurkolókat is, akiket minél nagyobb számban várnak a fesztivál szervezői”

– olvasható a szervezők közleményében.

A Running Festival szervezője a Csíkszeredai Városháza és a Siculus Cycling Club Sportklub Egyesület. További információk az esemény honlapján találhatók, de lehet hívni Miklós Edit főszervezetőt is a 0745 376 428-as telefonszámon.

Útlezárások Csíkszeredában

A fesztivál ideje alatt szombaton teljes útlezárás lesz 10 és 13 óra között a csíkszeredai Kossuth Lajos és Márton Áron utcákban, illetve a Szék útján. Ugyancsak szombaton, a családi futam idején, 16 óra és 16 óra 30 perc között teljes útlezárásra kell számítani a következő útvonalon: Szabadság tér – Temesvári sugárút (promenád) – Majláth Gusztáv Károly tér – Petőfi Sándor utca – Vár tér – Nicolae Bălcescu utca – Központi park – Temesvári sugárút – Szabadság tér.
Mindemellett, a sportolók biztonsága érdekében időszakos útlezárások is lesznek. A szervezők előre is köszönik a gépkocsivezetők megértését, türelmét.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Alaposan megkavarták 2027-től a divíziós hokivébék lebonyolítását

Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.

Kétszer is egyenlített, szétlövésekkel jutott negyeddöntőbe a magyar válogatott

Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.

Székelyhon

Több parkoló autónak ütközött egy ittas nő Csíkszeredában – fotók

Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

`
Krónika

Kölcsönadna az államnak? Mutatjuk, hol dolgozik jobban a megtakarított pénz

Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.

Krónika

Állami kitüntetést kapott a montreali olimpia hőse, Nadia Comăneci

Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.

Főtér

Demeter András kicsinálása – szempontok egy igen gyorsan levezényelt, virtuóz akcióhoz

Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.

Ez is érdekelheti

Kiütéssel jutott a legjobb nyolc közé a román minifutball-válogatott

A román minifutball-válogatott magabiztos győzelmet aratott a szlovákiai Európa-bajnokság negyeddöntőjében. Hétfőn este Ausztriát verte a nyolcaddöntőben.

Székelyföldi érmek az U23-as országos cselgáncsbajnokságon

Országos bajnoki cím, ezüst- és bronzérmek is jutottak a székelyföldi versenyzőknek az U23-as országos egyéni cselgáncsbajnokságon. A csíki, háromszéki és marosszéki dzsúdósok egyaránt dobogóra állhattak.

Focivébé a Székely Sporttal: értékes nyeremények várnak tippversenyünk résztvevőire

Június 11-én elkezdődik a történelem eddigi legnagyobb labdarúgó-világbajnoksága. Ahogy a korábbi nagy tornák alkalmával, úgy idén is online tippversennyel készülünk olvasóink számára, amelyben bárki részt vehet, és értékes nyereményeket nyerhet.

A zárónapon is parázs csatákat hozott a SIC Cycling Cup

Lezárult a SIC Cycling Cup idei kiadása. A székelyföldi kerékpárverseny utolsó napján Csíkszereda adott otthont a futamoknak, ahol több kategóriában is minimális különbségek és holtversenyek döntöttek a helyezésekről.

Az utolsó osztályozó, futsaldöntők, focivébé felkészülési meccsek – a hétfői sportműsor

Mind a magyar, mind a román futsalbajnokságban a döntő újabb felvonását rendezik. Kiderül, hogy a Voluntari–Nagyszeben osztályozó párharcot ki nyeri. Hangolnak a válogatottak a vébére.

SIC Cycling Cup: holtversenyek és nüansznyi különbségek Sepsiszentgyörgyön

Lezajlott a SIC Cycling Cup idei kiadásának második versenynapja. A háromnapos székelyföldi kerékpárviadal ezúttal Sepsiszentgyörgyre ért, ahol a résztvevőkre két különböző táv várt, a futamok pedig több kategóriában is rendkívül szoros befutót hoztak.

Pályán a válogatottak, Szuperliga-osztályozó – a vasárnapi sportműsor

Eldől, hogy a Farul vagy a Chindia szerepel-e a következő szezonban a Szuperligában. A klubidény hajrájához érve egyre nagyobb szerepet kapnak a válogatottak, de a kínálatban tenisz, motorsport, kerékpár, kézilabda és atlétika is helyet kapott.

PSG–Arsenal BL-döntő a Puskásban – szombaton a tévében

Elérkeztünk labdarúgó Bajnokok Ligája-döntőjéhez, a Paris Saint-Germain–Arsenal finálét szombaton kora este rendezik meg a budapesti Puskás Arénában. A férfi kézilabda Európa-ligában az elődöntőket rendezik, folytatódik a Roland Garros és a Giro d'Italia.

Székelyudvarhelyi dominancia a SIC Cycling Cup nyitónapján

Elrajtolt a SIC Cycling Cup második kiadása: a háromnapos székelyföldi kerékpárverseny első állomásának Marosvásárhely adott otthont. A nyitónapon több kategóriában is székelyudvarhelyi sportolók végeztek az élmezőnyben.

Mindent megnyertek a Góbék teqballosai Dániában

Újabb szenzációs tornát tudhatnak maguk mögött a Góbék Teqball Team klasszis sportolói, akik minden kategóriában felértek a csúcsra a dániai kiemelt versenyen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!