Csütörtökön kora délután, az első mérkőzés volt a francia nyílt teniszbajnokság 14-es pályáján Fucsovics Márton és Albert Ramos-Vinolas mérkőzése.
Az első szettben a magyar sportoló hátrányból fordított, aztán rövidítésben nyert. A másodikban nagyon jókor vette el ellenlábasa adogatását, míg a harmadikban is végletekig kiélezett adok-kapokban pontosabb volt Fucsovics.
A magyar teniszező a 3–0 ellenére óriási csatát vívott, ezzel a sikerével először jutott be a Roland Garros 3. fordulójába,
ahol a világranglista 84. brazil Thiago Monteiro lesz az ellenfele a legjobb 16 közé jutásért.
A nők versenyében a román Ana Bogdan remekül kezdett a 4. helyen kiemelt Sofia Kenin ellen, az első játszmát behúzta. Innen fordított az amerikai ellenlábasa.
A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.
Mindhárom párharcot élőben lehet követni a képernyőn a Kézdivásárhelyen kezdődő U18-as divízió II/A jégkorong-világbajnokság nyitónapján, a házigazda Románia az esti programban Nagy-Britannia ellen játszik.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!