A Davis Kupában már sokszor bizonyított magyar duó csütörtökön a kazah Alekszandr Bublik és Andrej Golubjov ellen kezdte volna meg szereplését, de végül nem lépett pályára.
Balázs Attila az MTI-nek azt mondta, partnere nem vállalta a párost a pénteken esedékes egyéni meccse miatt.
Fucsovics Márton hétfőn és szerdán is ötszettes mérkőzésre kényszerült az ausztrál Marc Polmans, illetve a svájci Stan Wawrinka ellen.
A két találkozón összesen 8 óra 12 percet töltött a pályán, pénteken pedig a világranglistán 14. kanadai Milos Raonic vár rá az Australian Openen.
Elkészült az Australian Open ötödik napjának részletes menetrendje, eszerint Fucsovics pénteken a 3. fordulóban a 14. kiemelt Milos Raonic ellen román idő szerint reggel 8 órakor lép pályára.
A hölgyeknél a legjobb 32 között Sorana Cîrstea hajnali kettőkor játszik a cseh Vondrousovával, míg Simona Halep meccse a tervek szerint 10 órakor kezdődik az orosz Kudermetova ellen.

Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Magabiztos FK Csíkszereda-sikerrel indult a IX. Székelyföld Ifjúsági Nemzetközi Labdarúgó Torna, a házigazda már az első félidőben eldöntötte a TSC Topolya elleni mérkőzést. A Puskás Akadémia 2–1-re múlta felül a Dunaszerdahelyi DAC együttesét.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!