A világranglistán 59. helyezett magyar játékos a pénteken késő este kezdődött, és éjfél után véget ért negyeddöntőben 6:4, 6:3-ra győzte le az amerikai Tommy Pault (56.).
Paul eleinte sok mozgással, rendkívül labdabiztosan teniszezett, ám Fucsovics gyorsan felvette vele a versenyt. A nyíregyházi teniszező az első szettben 2:3 után sorozatban három játékot nyert, egyre pontosabban játszott, az amerikai viszont egyre többet hibázott, így 44 perc után a sokkal jobban összpontosító Fucsovics 6:4-es sikerével ért véget a játszma.
A második szett elején Fucsovics rögtön elnyerte Paul adogatójátékát, amit az amerikai némileg váratlanul csakhamar visszavett, ám a magyar egy 14 perces játék végén újfent brékelőnybe került. Ahogy csütörtökön a spanyol Alejandro Davidovich Fokina ellen, úgy ezúttal is szinte minden hosszú labdamenetet és hosszú játékot Fucsovics nyert meg.
Tommy Paul a szett végjátékában már kedvetlennek tűnt, a magyar teniszező viszont kihasználta ezt, remekül küzdött, és 1 óra 42 perc után győzelmet ünnepelhetett (6:3).
Fucsovics első alkalommal jutott elődöntőbe ATP 500-as kategóriájú tornán, következő ellenfele pedig szombaton 20 óra 30 perctől az a horvát Borna Coric lesz, akivel eddig háromszor találkozott, és mindháromszor kikapott tőle.

Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Egy 46 éves nő holttestére bukkantak péntek este a csíkszeredai Tudor Vladimirescu lakónegyedben található lakásán.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Báró Kemény János író, színházalapító, mecénás és közösségépítő köztéri mellszobrának felavatásával, kiállításmegnyitókkal, könyvbemutatókkal ünnepelték szombaton Marosvécsen az Erdélyi Helikon megalakulásának centenáriumát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!