12.00 Országúti kerékpár, Tour de France. 3. szakasz (Piacenza–Torino, 230 km) (Eurosport1)
13.00 Tenisz, Wimbledon, 1. forduló (Eurosport2)
17.10 Sípszó után: a sportműsor meghívottja a Nyárádtői Unirea focistája, Fülöp István. Az FC Botoşani és a Sepsi OSK volt játékosával Szucher Ervin a nemrég 2. Ligába feljutott nyárádtői csapat terveiről, kilátásairól beszélget (Marosvásárhelyi TVR, ismétlésben kedden reggel 8.10-től)
19.00 Labdarúgás, Európa-bajnokság, nyolcaddöntő: Franciaország–Belgium (Pro TV, M4 Sport)
22.00 Labdarúgás, Európa-bajnokság, nyolcaddöntő: Portugália–Szlovénia (Pro TV, M4 Sport)
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közötti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Családias hangulat, kiváló körülmények és történelmi bemutatkozás Livignóban: a székelyföldi hódeszkások közül Mandel Kata és Kinda Géza mesélt a Székely Sportnak a milánói-cortinai téli olimpia egyik helyszínéről, az első tapasztalatokról.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Rendőrségi eljárás indult egy kolozsvári buszon történt incidens miatt, amely során magyarul beszélő fiatalokat ért verbális támadás. Az ügyben gyűlöletkeltés gyanújával vizsgálódnak a hatóságok, szemtanúkat keresnek.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!